Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přírodou s Ludvíkem Kuncem

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

15. 06. 2017 - 26. 11. 2017

Výstava zoologa, výtvarníka a publicisty Ludvíka Kunce představí unikátní akvarely zobrazující téma zvířat a krajiny.

Autor obrazů působil řadu let v ZOO Ostrava jako chovatel se specializací na kočkovité šelmy. Zvláštní pozornost věnoval terénnímu sledování rysů, vlků a medvědů v Karpatech a vynaložil nemalé úsilí k ochraně těchto zvířat. Svůj pozorovací talent a výtvarné nadání vložil do nespočitatelného množství kreseb, které nezapřou hluboký malířův vztah k přírodě. Jeho umělecký rukopis vychází z dokonalé znalosti chování zvířat, která pozoroval v přírodě a sledoval v zajetí. Své výtvarné práce vystavoval na mnoha výstavách v Česku i na Slovensku.

Ludvík Kunc se narodil 17. května 1934 v Olešné u Rakovníka, v Praze vystudoval VŠUP, obor knižní ilustrace a užitá grafika. Zasloužil se o návrat rysů na území, v nichž byli vyhubeni (na Šumavu a do několika pohoří v Alpách), třináct let života zasvětil polodivokému rysovi Siximu, jenž se stal také hrdinou mnoha filmů. Je autorem a zároveň ilustrátorem knih se zvířecí tematikou (např. Historky ze ZOO, Můj přítel rys, Na medvědích stezkách). Podílel se rovněž na filmech Tajomné stopy a Nezvyčajné priateľstvo. Ludvík Kunc žije a tvoří v Ostravě.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 15. června 2017 v 17 hodin v Historické výstavní budově, Komenského 10, Opava. Výstava bude k vidění do 26. listopadu 2017.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.