Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ptactvo Opavy

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

17. 01. 2018

Které vzácné druhy ptáků se vyskytují na území Opavy? Kdy je nejvhodnější doba k jejich pozorování? Jak můžeme přispět k ochraně ohrožených ptačích druhů? A čím jsou ptáci lidstvu prospěšní?

Nejen na tyto otázky odpoví Jakub Stančo, opavský ornitolog a autor další přednášky v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Během ní se posluchači dozvědí nejen to, jaké druhy ptáků je možné spatřit v Opavě a v jejím blízkém okolí, ale třeba také to, kteří ptáci zde žijí trvale a kteří nás jen navštěvují.

 

Jakub Stančo patří mezi opavské amatérské ornitology, kteří svá pozorování detailně dokumentují. Výsledky jeho několikaletého pozorování můžete najít na webových stránkách pod jednoduchým názvem „Přírodou“. K jeho práci ornitologa patří i velmi důkladná fotodokumentace, která bude rovněž prezentována na přednášce. Zájemcům prozradíme také tipy na zajímavá místa k pozorování ptáků nejen v Opavě, ale i v dalších světových destinacích. Dozvědí se i více informací například o ornitologickém webu „Klub 300“.

Akce se koná ve středu 17. ledna 2018 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Vstup zdarma. Více na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.