Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Putujeme po Slezsku s E. W. Braunem

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

Historik umění, památkář, muzejník, redaktor odborných časopisů, populizátor starého i současného umění, vysokoškolský pedagog, znalec keramiky i zlatnictví, interpret starého i moderního umění.

Tím vším byl Edmund Wilhelm Braun, od jehož úmrtí letos uplynulo již 60 let. E. W. Braun byl také jedním z ředitelů Slezského zemského muzea. Jeho cílem bylo vybudovat muzeum moderního typu prostřednictvím shromažďování především uměleckohistorických sbírkových předmětů špičkového evropského i světového umění. Narodil se v Německu, osud ho však přivedl do Opavy, kam se dostal po vysokoškolských studiích dějin umění a klasické archeologie.

Na výstavě se seznámíte s prostředím českého Slezska v letech 1895–1945. Zavedeme vás do míst, která Braun poznával a dokumentoval. Představíme vám rovněž významné osobnosti tehdejší doby, se kterými se Braun stýkal a díky kterým důvěrně poznával toto území a jeho kulturní tradice. Novou výstavu v Historické výstavní budově s názvem Putujeme po Slezsku s Edmundem Wilhelmem Braunem zahájíme již v úterý 10. října v 17 hodin komentovanou prohlídkou s jejím autorem. K vidění bude do 4. listopadu 2018. Více informací najdete na www.szm.cz. Výstava se koná v rámci projektu 200 let muzejnictví 1814–1818.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.