Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Rozloučení s Petrem Bezručem

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

17. 02. 2018 - 18. 02. 2018

Literární dílna, interaktivní cesta básníkovým životem, workshopy nebo komentované prohlídky výstavy. To vše je připraveno v rámci závěrečného dvoudenního doprovodného kulturního programu k výstavě Petr Bezruč – bard prvý, co promluvil.

V literární dílně si vyzkoušíte své jazykové znalosti, a to nejen díky písemným překladům Slezských písní do angličtiny, němčiny či esperanta, ale i poznáváním slezského a opavského nářečí. Prostřednictvím několika interaktivních stanovišť vás seznámíme s nejdůležitějšími životními okamžiky v životě Petra Bezruče. Ve výtvarné dílničce si vyrobíte upomínkové předměty se symbolem ještěra a v sobotu se navíc potkáte s jednou z básníkových múz – Dodou Bezručovou.

V průběhu obou víkendových dnů se vždy v 15 hodin uskuteční také komentovaná prohlídka výstavy s jejími autorkami. Sobotní prohlídka s Martinou Klézlovou bude věnována životu a literárnímu dílu Petra Bezruče. Dozvíte se, z jaké rodiny Bezruč pocházel, jak jeho vývoj ovlivnil otec Antonín Vašek, z jakých popudů vznikly první básně Slezských písní a jak byly přijaty čtenáři na přelomu 19. a 20. století. V neděli vám Lenka Rychtářová přiblíží, jak se na básníka Petra Bezruče dívala česká veřejnost, ve které době byl milován a ve které zatracován, a jak události kolem své osoby on sám vnímal. V rámci této  komentované prohlídky budete mít možnost si prohlédnout či zakoupit také novou knihu s názvem Bezručovi sláva, kterou vydalo Slezské zemské muzeum k poctě 150. výročí narození Petra Bezruče.

Akce se koná ve dnech 17. a 18. února 2018 vždy od 9 do 17 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Platí klasické vstupné. Více na www.szm.cz.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.