Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slezská muzejní noc 2017

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

09. 06. 2017

Soubor lidových písní a tanců, ukázka historického šermu, filmové dokumenty, koncerty, přednášky, workshopy, komentované prohlídky, ale i audiovizuální taneční show nebo výstava vzácných tisků.

To je jen malá ochutnávka z programu letošní Slezské muzejní noci. Slezské zemské muzeum zpřístupní ve večerních a nočních hodinách čtyři expoziční budovy a areály – Historickou výstavní budovu, Arboretum Nový Dvůr, Národní památník II. světové války a Památník Petra Bezruče. Milovníci knih a starých vzácných tisků mohou navštívit rovněž Knihovnu SZM. V rámci této akce však budou otevřeny také objekty Opavské kulturní organizace nebo Muzeum ošetřovatelství a Muzeum patologie, která se nacházejí ve Slezské nemocnici v Opavě. Ve všech těchto institucích na vás čeká spousta zábavy i poučení.

V rámci muzejní noci se promění i část výstavy v Historické výstavní budově SZM věnovaná knížeti Janu II. z Lichtenštejna. Lichtenštejnská obrazárna nabídne od pátku 9. června 2017 přehlídku vzácných děl z 19. a 20. století, která nahradí až do konce této výstavy původně vystavené exponáty z 16. až 18. století.

Slezská muzejní noc se koná v rámci Festivalu muzejních nocí. Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Bezplatnou autobusovou dopravu do Arboreta Nový Dvůr a do Národního památníku II. světové války zajišťuje společnost TQM holding s.r.o.

Akce se koná v pátek 9. června 2017 od 18 do 23 hodin. Podrobný program všech institucí včetně autobusových jízdních řádů je zveřejněn na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.