Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slezská muzejní noc

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

V letošním roce se uskuteční již 6. ročník populární akce s názvem Slezská muzejní noc. I letos se můžete těšit na bohatý program plný her a zábavy, který jsme pro vás připravili společně s našimi partnery.

Máte rádi dobrodružství a návštěva muzea v noci vám připadá zajímavá? Pak neváhejte a navštivte oblíbenou akci s názvem Slezská muzejní noc. Ti z vás, kteří ji navštěvujete pravidelně, již tušíte, co se během letošního šestého ročníku bude dít. Nováčkům však prozradíme, že se mohou těšit na bohatý kulturní program, který jsme připravili ve spolupráci s dalšími kulturními institucemi ze Slezska a blízkého okolí. Zažijte společně s námi neopakovatelnou atmosféru nočních prohlídek muzeí a kulturních zařízení! Kromě zábavy a příjemných zážitků si můžete odnést i spoustu zajímavých informací. A protože víme, jaká úskalí s sebou přináší cestování ve večerních hodinách, přinášíme řešení! Pro milovníky vlaků vypravíme speciální historický vlak, který svou jízdou propojí několik měst. Na cestu do odlehlejších míst Opavy pak budou připraveny autobusy společnosti TQM. Pokud si nejste jistí, co všechno stihnete navštívit během jedné muzejní noci, určitě oceníte stránky www.szm.cz/smn, na kterých najdete nejen podrobný program všech partnerských institucí, ale můžete si naplánovat svou vlastní trasu.

Ať už se rozhodnete navštívit kterýkoli areál Slezského zemského muzea nebo kulturní partnerskou instituci, vězte, že Slezská muzejní noc se koná v rámci Festivalu muzejních nocí, který navazuje na Mezinárodní den muzeí. Neváhejte a přijďte ho oslavit společně s námi v pátek 19. června 2015 od 19 hodin. Více informací na www.szm.cz/smn.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.