Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ve Slezském zemském muzeu se bude promítat filmový dokument o preparaci slona indického

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

08. 03. 2017

V hale Historické výstavní budovy je k vidění už téměř tři měsíce unikátní dermoplastický preparát slona indického.

Jak náročné ale byly přípravné práce na výrobě modelu? Jak probíhal jeho převoz z Ostravy do Opavy? A kdy se z modelu stane preparát?

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout filmové záběry ze zákulisí příprav tohoto originálního preparátu slona indického – jediného svého druhu v České republice. Dokument se natáčel v prostorách ostravské preparátorské firmy a poté i v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Úvodní slovo a filmová prezentace Jiřího Pecháčka (jednoho z autorů filmu) vám odhalí náročnou práci preparátorů a mnoha dalších odborníků.

Jiří Pecháček (1941) absolvoval obor zeměměřičství na ČVUT v Praze. Bývalý dlouholetý pracovník Katastrálního úřadu v Opavě se amatérské fotografii věnuje již téměř šedesát let. Dlouhodobě a s velkým zájmem se kromě jiných aktivit zabývá dokumentací preparátorských postupů, které doznaly za posledních 50 let zásadních technologických změn. Coby celoživotní kamarád Viléma Borůvky (1932–2014) pronikl také do tajů technologie preparace.

Filmová projekce se koná 8. března 2017 v 17.30 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea. Vstupné zdarma. Více na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.