Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den matek v Národní památníku II. světové války

Památník II. světové války Hrabyně (Slezské zemské muzeum)

14. 05. 2017

Druhá květnová neděle bude v Národním památníku II. světové války věnována všem maminkám. U příležitosti oslav Dne matek jsme připravili speciální kulturní program.

V průběhu dopoledne si mohou nejen maminky, ale i jejich doprovod poslechnout vyprávění pamětnice Boženy Martinkové, která se ve svých vzpomínkách vrátí zpátky do dětství. Posluchačům přiblíží například válečná léta prožitá se svou maminkou nebo příběhy matek a dětí z jejího okolí během války. Odpoledne se pamětnice přemístí do objektu památníku.

V sále správní budovy památníku mohou děti vyrábět drobné dárečky, které jistě potěší každou maminku. A připravena bude rovněž minivýstava s tematikou ženské módy minulého století. Historické šaty doplní i dnešní móda, kterou představí místní oděvní firma DfeatR. Pro návštěvníky si přichystala svou kolekci za zvýhodněné ceny k nákupu.

V odpoledních hodinách společně uvítáme vzácné hosty – ženy, které vyprávěním o svých zájmech a činnosti obohatí tento sváteční den. Prvním hostem bude od 13 do 14 hodin porodní asistentka Bc. Veronika Suchánková, která návštěvníky seznámí s masážemi kojenců a miminek, které začínají být mezi maminkami stále vyhledávanějšími. Poznáte i vliv a účinky aromaterapie, kterou se Bc. Suchánková také zabývá.

Od 14:30 do 15:30 hodin přivítáme Mgr. Šárku Urbanovou, opavskou lektorku břišních tanců s prvky ženské tantry zaměřené na probouzení ženské energie. V Opavě vede i ženské tantrické meditace a pořádá také semináře Lunární žena odhalující principy ženské cykličnosti. Aktivně se dále zabývá výživovým poradenstvím, masážemi a reiki. Na cyklus rozhovorů s Mgr. Urbanovou poté naváže i taneční workshop pro děti „Břišní tanečky pro děti, aneb kdo cinká, ten tančí.

Akce se koná v neděli 14. května 2017 od 9.00 do 17.00 hodin v Národním památníku II. světové války v Hrabyni. Maminky, které přijdou v doprovodu svých ratolestí, budou mít vstup zdarma. Více informací na www.szm.cz


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.