Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den seniorů

Památník II. světové války Hrabyně (Slezské zemské muzeum)

Slezské zemské muzeum se letos poprvé zapojilo do akce s názvem Mezinárodní den seniorů, aby společně s dalšími institucemi uctilo tento významný svátek.

Již od roku 1998 si svět každoročně připomíná 1. října Mezinárodní den seniorů. Při této příležitosti jsme v Národním památníku II. světové války připravili bohatý kulturní program. Zájemci z řad široké veřejnosti se mohou aktivně zapojit do edukačního programu Zvířata ve válkách, doprovodných soutěží, poslechnout si zajímavou přednášku nebo si vyzkoušet zábavnou jízdu s rádiově řízenými modely techniky z období II. světové války. Těšit se mohou i na speciální komentované prohlídky, spojené s návštěvou symbolického hřbitova, které začínají v 9.00 a 14.30 hod.

Po celý den bude připraveno malé občerstvení. Harmonogram akcí je zveřejněn na webových stránkách muzea (www.szm.cz) nebo na plakátcích vyvěšených v partnerských organizacích. Všem seniorům, kteří se s námi podělí o zážitky z II. světové války nebo o fotografie a jakékoli jiné předměty, předem děkujeme.

Akce se koná ve čtvrtek 1. října 2015 v Národním památníku II. světové války od 9 do 17 hodin. Návštěvníci nad 60 let mají vstup zdarma. Větší skupiny návštěvníků je potřeba objednat s předstihem na telefonním čísle 553 775 091.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.