Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

I tátové mají své dny

Památník II. světové války Hrabyně (Slezské zemské muzeum)

Třetí neděle v červnu je v mnoha zemích, včetně České republiky, dnem, kdy si připomínáme svátek otců. Slezské zemské muzeum se proto letos poprvé připojí k oslavám otcovství netradičním kulturním programem.

Nejen tatínkové si v doprovodu svých ratolestí mohou vyzkoušet přesnou mušku a fyzickou zdatnost, vyfotit se v dobových uniformách z II. světové války se zbraní v ruce nebo si vyrobit malý dáreček. V průběhu celého dne bude připravena řada doprovodných aktivit – hod granátem, střelba z praku, výroba katapultu nebo vojenská opičí dráha. Těšit se můžete také na bitvu vodními pistolemi a na mnoho dalšího.

V 15 hodin se uskuteční speciální komentovaná prohlídka výzbroje umístěné v prostorách památníku. Ve 13, 14 a 16 hodin (po komentované prohlídce) budete mít možnost vystoupat po 104 schodech na vyhlídku památníku a vychutnat si nádherný pohled na okolní krajinu. 

První oslava Dne otců se uskutečnila v Americe již v roce 1910, oficiálně je tento svátek oslavován třetí neděli v červnu od roku 1966. V České republice se zatím jedná spíše o okrajovou záležitost, která si však postupně nachází své příznivce. K těm se letos přidalo i Slezské zemské muzeum se svým areálem Národního památníku II. světové války v Hrabyni.

Akce se koná v neděli 18. června 2017 od 9.00 do 17.00 hodin v Národním památníku II. světové války v Hrabyni. Při nepříznivém počasí změna programu vyhrazena. Vstupné 60/30/130 Kč. Více informací na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.