Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slezská muzejní noc 2016

Památník II. světové války Hrabyně (Slezské zemské muzeum)

10. 06. 2016

Chcete zažít neopakovatelnou atmosféru, kterou muzea a kulturní instituce vykouzlí ve večerních hodinách? Pak si nenechte ujít akci s názvem Slezská muzejní noc 2016.

Brány muzeí a kulturních institucí se i letos otevřou ve večerních hodinách, aby svým návštěvníkům představily poklady, které ukrývají. V Historické výstavní budově budou připraveny workshopy k aktuální výstavě Čas dětství a her, loutkové představení divadelního souboru Skřítek, hudební vystoupení dětského orchestru BOU-BAND ze ZUŠ Václava Kálika nebo přednáška o nočních živočiších. Národní památník II. světové války potěší zájemce o historii prezentací klubů vojenské historie v dobových uniformách. Zajímavé budou i tematické bloky přednášek nebo komentované prohlídky výstavy Odchody a návraty. V Arboretu Nový Dvůr si již tradičně můžete opéct párky a v případě příznivého počasí zhlédnete divadelní vystoupení skupiny Sluníčko. Workshop a komentované prohlídky výstavy Krása a tajemství starého Nizozemí budou přichystány v Památníku Petra Bezruče. Milovníci přírody by si neměli nechat ujít procházky muzejními zahradami. Sraz zájemců o tyto procházky bude před budovou Knihovny SZM, ve které budou v rámci muzejní noci probíhat přednášky s netradičním tématem.

 

Slezská muzejní noc se koná 10. června 2016 v době od 18 do 23 hodin. Velkým lakádlem letošního ročníku bude sousoší lidických dětí, které bylo zrestaurováno a umístěno do expozice v Národním památníku II. světové války, kde jej právě v tento den můžete poprvé spatřit na vlastní oči. Do Arboreta Nový Dvůr a Národního památníku II. světové války vás ze zastávky Komenského v Opavě bezplatně dopraví autobusy společnosti TQM holding s.r.o.

 

Slezská muzejní noc se koná v rámci Festivalu muzejních nocí. Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Podrobný program najdete na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.