Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Děti, pojďte si hrát

Památník Petra Bezruče (Slezské zemské muzeum)

01. 06. 2017

Památník Petra Bezruče, Národní památník II. světové války nebo Historická výstavní budova patří mezi tři areály Slezského zemského muzea, ve kterých mohou děti oslavit svůj svátek.

Poslouchají vaše děti rády pohádky? Jsou tvořivé a baví je vyrábět nejrůznější předměty? Pak společně s nimi zavítejte už ve čtvrtek 1. června 2017 do Památníku Petra Bezruče. Od 15 do 16 hodin si zde mohou poslechnout pohádky regionálního spisovatele Františka Čečetky z jeho knihy Vláček kolejáček, Ťapka a Bílý Damijánek. Od 16 do 18 hodin bude probíhat výtvarná dílna, během které si vyrobí špejlové divadélko nebo namalují obrázek
na sklo.

Odpoledne plné her a zábavy bude v sobotu 3. června 2017 od 13 do 17 hodin připraveno také v Národním památníku II. světové války. Kostýmovaní průvodci vezmou vaše ratolesti na tajuplnou prohlídku památníku, jejíž součástí bude vědomostní soutěž i test zručnosti. Pokud správně splní všechny úkoly, odměna je nemine! Fyzickou zdatnost a šikovnost si děti mohou rozvinout na mnoha atrakcích, které zde pro ně budou připraveny na ploše před památníkem.

Malí vědci a malé vědkyně jsou srdečně zváni v neděli 4. června 2017 do Historické výstavní budovy od 13 do 17 hodin, kde jsme si pro ně nachystali alchymistickou dílnu. Hravou formou se v ní zaměříme na zkoumání uměleckých děl. V průběhu dne bude k dispozici i drobné občerstvení.

Děti do 15 let mají vstup na výše uvedené akce zdarma. Více informací najdete na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.