Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jubilant Václav Kálik

Památník Petra Bezruče (Slezské zemské muzeum)

Poslední letošní výstava v Památníku Petra Bezruče bude věnována významnému opavskému rodáku, hudebnímu skladateli Václavu Kálikovi.

Ve Slezském zemském muzeu je uložena drtivá většina Kálikovy pozůstalosti, a tak není divu, že se tato kulturní instituce přidala k řadě dalších organizací, které si v tomto roce připomínají dvě jubilejní výročí Václava Kálika – jeho 125. výročí narození a 65. výročí úmrtí. Návštěvníci, kteří na výstavu zavítají, se mohou těšit mimo jiné na poslech mistrových nejlepších děl, a to velmi netradičním způsobem. Nebude chybět reflexe Kálikova díla, pronikajícího do různých oblastí umělecké tvorby a společenského života, která dokládá autorův význam i jeho celoživotní zásluhy v české hudební kultuře. Opomenuta nebudou ani fakta o umělcově životě, studiích, kompozičním stylu, sbormistrovské činnosti a k vidění budou také autentické věci osobní povahy.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v úterý 18. října 2016 v 17 hodin v prostorách Památníku Petra Bezruče. K výstavě je připraven také edukační program a workshop, podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách muzea (www.szm.cz) nebo
u muzejní pedagožky Evy Schwanové (schwanova@szm.cz).


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.