Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Krása a tajemství starého Nizozemí

Památník Petra Bezruče (Slezské zemské muzeum)

Co ukrývají staré nizozemské tisky? Jakým způsobem vypovídají o vyspělosti země, v níž byly pořízeny? A která hlavní témata z oblasti rozvoje Nizozemí v 16.–18. století zobrazují? Odhalte s námi jejich krásu a tajemství.

Pro Nizozemí je 16.–18. století epochou důležitou nejen z hlediska politického: země je jednou z nejvýznamnějších koloniálních mocností světa a současně regionem mimořádně vyspělé vědecké a umělecké kultury. Rozvoj věd a umění dosvědčují staré tisky – díla beletristická i nauková, romány i cestopisy, historické práce i teologická pojednání, spisy věnované fyzice a chemii i poznávání mimoevropských zemí.

Výstava nabídne ke zhlédnutí bohatství nizozemských tisků ze sbírek Slezského zemského muzea. Návštěvníkům představí knihy s působivými ilustracemi, které doplňují obrazy, grafiky a předměty uměleckého řemesla.

Výstava s názvem Krása a tajemství starého Nizozemí bude slavnostně zahájena v úterý 15. března 2016 v 17 hodin v Památníku Petra Bezruče. K vidění bude do 20. září 2016.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.