Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slavnosti jara v Památníku Petra Bezruče

Památník Petra Bezruče (Slezské zemské muzeum)

Navštivte v březnu Památník Petra Bezruče. Připraveny pro vás budou nejen workshopy s jarní tematikou, ale také den věnovaný oslavám Mezinárodního dne žen.

Pokud vás zajímá, jaká je historie vzniku Mezinárodního dne žen, kdo stál u zrodu tohoto svátku a jaký byl následně jeho vývoj, pak si nenechte ujít workshop určený pro zájemce z řad široké veřejnosti. Dozvíte se odpovědi na řadu zajímavých otázek, a protože tato akce bude probíhat v prostorách Památníku Petra Bezruče, představíme vám rovněž nejvýznamnější ženy v životě tohoto básníka. Chybět nebude ani četba Bezručových milostných básní. Workshop se koná ve čtvrtek 8. března v době od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. Vstupné 20 Kč.

Hned dvakrát budete mít také možnost zpříjemnit si nedělní odpoledne a přivítat s námi jaro. Víkendové programy pro rodiny s dětmi vám nabídnou tvůrčí dílnu, ve které si společně s vašimi ratolestmi vyrobíte „líto“ (starobylou velikonoční dekoraci) a ozdobíte velikonoční vajíčka. Během tvoření se zaposloucháte do vyprávění o symbolice velikonočních svátků, lidových zvycích nebo o tom, jak dříve děti prožívaly Velikonoce. Programy se konají 18. a 25. března od 14 do 16 hodin. Vstupné 20 Kč.

Rezervovat si místo na kteroukoli z výše uvedených akcí můžete u pedagožky volného času Bc. et Bc. Evy Schwanové, a to na tel. číslech 553 625 024, 778 527 815 nebo na e-mailu: schwanova@szm.cz. Těšíme se na vás! Další informace najdete na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.