Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Československý transfer a jeho zapomenutí hrdinové

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 Rabínský dům v Plzni Palackého 442/3 Plzeň 301 00 Mezi Kebabem a Akvaterou

Přednáška Zbyňka Taranta mapuje snahy o záchranu přibližně 2500 českých a 2000 německých Židů z území okupovaného Československa v rámci operace známé jako „Československý transfer“. Přednáška mapuje celý průběh operace v letech 1938-1940, její úlohu v dějinách Izraele a osudy jejích ústředních aktérů.
30,-

Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Východní Čechy 1. díl


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 18.00 Luže, Hoješín, Pardubice přednáška Václava Freda Chvátala Rabínský dům v Plzni za Velkou synagogou Palackého 442/3, Plzeň - Jižní předměstí, 301 00 (vchod mezi Kebabem a Akvaterou) Zeměpisně navážeme na minulé přednášky a do Východních Čech vstoupíme ze Střední Moravy, tedy přibližně od jihovýchodu. Nejprve na romantický lesní hřbitov v Luži, kde se zastavíme i v zákoutích židovské čtvrti u významné synagogy, dále do Hoješína, kde hřbitůvek jen o vlas unikl vodám nové přehradní nádrže, a na závěr do Pardubic na velký městský hřbitov. 30,-

Přečíst více

Židé v rudolfínské Praze


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 Rabínský dům v Plzni za Velkou synagogou Palackého 442/3, Plzeň - Jižní předměstí, 301 00 (Vchod mezi Kebabem a Akvaterou) 30,- přednáška Věry Tydlitátové V renesanci byla Praha centrem evropské vzdělanosti. Přicházeli učenci, umělci, mystikové, lékaři, ale i podvodníci, aby u císařského dvora uplatnili své schopnosti. K tomuto duchovnímu koloritu přispívala i pražská židovská komunita, která prožívala své zlaté období. Křesťanští i židovští učenci spolupracovali na převratných objevech a sám císař se setkal s Rabi Löwem při soukromé audienci.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.