Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Divadelní představení - Adresát neznámý

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce se koná od 20.00 ve Staré synagoze. "Strhující příběh o síle slova a rafinovaném aktu pomsty." Autor: Kathrine Kressmann Taylor Překlad: Dagmar Steinová Režie: Kolektiv Divadla JakoHost Divadlo v rámci projektu Večery v synagoze.

V roce 1938 napsala americká spisovatelka Kathrine Kressmann Taylor (1903-1996) útlou knihu, jež okamžitě vyvolala senzaci a z níž se zakrátko stal v angloamerickém světě bestseller.
Dopisy, které si mezi sebou vyměňují dva přátelé německého původu - Žid Max Eisenstein a jeho bývalý obchodní partner Martin Schulse, rozhodnuvší vrátit se po čtrnácti letech strávených ve Spojených státech do Německa, zobrazují události, které byly inspirovány drsným chováním Němců ke svým americkým známým, jak ho Kathrine Kressmann Taylor ve 30. letech 20. století v Americe pozorovala.
Osoby a obsazení
Divadlo hrají: Ondřej Beneš, Radim Brejcha a Jakub Klíma
Hudebně doprovázejí: Marie Muška Chmelíková a Alice Lišková
Divadlo JakoHost
Vstupenky v Předprodeji na Plzeňské vstupence.
Základní: 100,-
Snížené: 80,-
Koná se za podpory Nadace Rudolfa Löwyho.
www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/23429-adresat-neznamy

Vyhledat muzeum


Aktuality

Zimní slunovrat a šansony


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 18.30 ve Staré synagoze v Plzni. Smetanovy sady 80/5, Plzeň Koncert Zimní slunovrat a šansony proběhne v plzeňské Staré synagoze 21. prosince.   „Jsem Ála, miláček bohů“, tvrdí můj horoskop… Kamarád a bývalý spolužák z plavecké třídy mi jednou na srazu řekl: „ Álo, ty jsi druh! Když Pán Bůh rozdával, musela jsi jít hned několikrát!“ „Vy můžete dělat naprosto cokoli! Takových možností – to Vám až závidím“, řekla mi astroložka. Potřebovala jsem pár (desítek) let, aby mi došlo, že mi bylo opravdu dáno do vínku plno úžasných věcí a že je čas to s radostí sdílet i s Vámi. Vyrůstala jsem v „takové normální rodince“. Já, mé dvě sestry a maminka. Nic nebylo tabu, každá měla svůj patent na rozum a naše debaty často končily něčím naštváním, že na tohle už fakt nemá… No a páč se lidé v zásadě nemění, máme úžasné debaty (i svůj patent na rozum) dodnes. Jen už se tak nečílíme. Tady bych prý měla napsat kde a jak jsem se učila a ohromit Vás mnohaletou dřinou. Dřina to byla; byla jsem naprosto ukázkovým příkladem správně připraveného „občana“: práce, rodina, dítě – a to v neustálém kolečku. Do toho naprosto nevědomé hledání toho, v čem jsem opravdu dobrá a při tom se nerozmělnit v tisíci možnostech. Opravdu mistrovská zkouška! To, čím dnes jsem, je výsledkem mého půlstoletého vývoje. Mohu vám tu vylíčit, jak bylo těžké, když byla mamka v nemocnici a my neměly ani na chleba. Jenže buď si můžu stěžovat nebo se nad veškeré své životní kotrmelce a lekce povznést, z hloubi duše poděkovat a brát život jako radostné poskakování a hru. A moje volba byla vždy hravá! Život totiž nemusí být dřina a odříkání! Což neznamená, že to nevyžaduje píli, odhodlání a i přes různé překážky si udržet víru v to, že to prostě půjde! A když to tak zpětně probírám, tak jsem si vždy uměla „hrát“: na základní škole jsem navštěvovala pěvecký sbor Pueri canticorum, hrála jsem na klavír, závodně jsem tancovala a k tomu jsem hrála divadlo, volejbal, tenis, jezdila na lyže a na snowboard… 330 ,- GoOut Stará synagoga v Plzni Smetanovy sady 80/5 Vnitroblok

Přečíst více

Zahrada hvězd


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začne v 17.00 ve Staré synagoze v Plzni Smetanovy sady 80/5, Plzeň „Pouze ve tmě můžete vidět hvězdy.“ (Martin Luther King)   Židovská obec v Plzni Vás zve k uctění památky plzeňských Židů. Již 82 let uplynulo od odjezdů transportů s označením R, S, T s více než třemi tisíci lidmi do Terezína. Vrátilo se jen několik z nich. Říká se, že čas hojí všechny rány, ale zapomínat by se nemělo nikdy.   Hvězdy svítí navždy. Program 17.00 Zahájení ve Staré synagoze 17.40 Modlitba a zapálení svíček v Zahradě vzpomínek 18.00 Pietní událost bude v tichosti ukončena Stará synagoga a Zahrada vzpomínek Smetanovy 80/5, Plzeň

Přečíst více

Modrobílý skauting v Plzni


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce se koná v Rabínském domě za Velkou synagogou od 17.00 Palackého 442/3, Plzeň Vchod mezi kebabem a akvaterou Nakladatelství NAUTILUS a Židovská obec Plzeň zve vás a vaše přátele na uvedení knihy Jitky Radkovičové v Rabínském domě v Plzni, Palackého 442/3 (dvůr za Velkou synagogou) Kniha vyšla za finanční podpory Plzeňského kraje, Nadace 700 let města Plzně a Okresní rady Junáka Plzeň-město.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.