Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Festival Jeden Svět: Ahoj, robote

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 18.00 Vstup zdarma Festival Jeden Svět se vrací do Staré synagogy. Snímek o umělé inteligenci a soužití s roboty. Součástí projekce je debata s Martinou Kupíkovou, ředitelkou Centra robotiky.

Současný vývoj domácích humanoidních robotů čím dál přesvědčivěji vychází vstříc naší potřebě přisuzovat lidské znaky pokročilým strojům. Ačkoli současně víme, že nás pouze napodobují, protože tak byly naprogramovány.
Mladý Texasan Chuck a japonská starší dáma Sakuraj mají jedno společné – trpí samotou. Chuck si rodinu ještě nezaložil, na Sakuraj nemají děti a vnoučata tolik času. Do života obou nyní proniká nečekaný přírůstek – robot vybavený umělou inteligencí, jenž jim má dělat společnost. Dokonalá žena a věčné dítě se pokusí nahradit prázdná místa. Vzniklé interakce se pohybují na hraně komedie a tísnivosti. Je hledání blízkosti u stále ještě nemotorných programů neetické a zoufalé, nebo jsou hrdinové dokumentu jen o pár sezon napřed? Bude vztah s dokonalou umělou inteligencí stejně hodnotný jako s druhou lidskou bytostí?


Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Polabí 1.


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě. Palackého 442/3, Plzeň 301 00 9. 9. 2024 - 17.00 / pondělí Polabí 1. přednáška Václava Freda Chvátala Tentokrát zavítáme do Polabí, které díky vysoké hustotě osídlení poskytovalo dobré možnosti podnikání i pro židovskou komunitu. V době tereziánských represí se Polabí stalo azylem mnoha židovských rodin, vyhnaných z Prahy. Navštívíme hřbitovy Postřižín, Spomyšl, Brandýs, velký a významný hřbitov v Mladé Boleslavi, a také malý, téměř zapomenutý hřbitůvek v Bosyni, jehož záhada zatím zůstává neobjasněná. 30 Kč na místě Rabínský dům Palackého 442/3, Plzeň 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou

Přečíst více

Přednáška : Hudební nástroje v Bibli


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě Palackého 442/3, 301 00, Plzeň Vchod mezi kebabem a Akvaterou přednáší Michaela Augustinová Hudba byla běžnou součástí života starých Hebrejců, pojila se s uctíváním Hospodina, s válkou i společenskými událostmi. Pravděpodobně nejznámějším židovským nástrojem se stal šofar a král David proslavil též strunný nástroj kinnor, tím však bohatý instrumentář zdaleka nekončí. Které další hudební nástroje provázely Izrael za biblických časů? Základ znalostí poskytuje sama Bible, doplňuje ji archeologie a komparativní etnomuzikologie. 30 korun českých na místě

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.