Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Festival Kytara: Vladimír Merta: Zrušeno

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Vstupné: 190 Kč - 290 Kč Vladimír Merta je v oblasti umění téměř renesanční osobnost, ve Staré synagoze ukáže své kytarové dovednosti.

Z důvodu nemoci je koncert zrušen, děkujeme za pochopení.

Zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku, spisovatel, fotograf, ale i vystudovaný architekt a režisér, zkrátka muž mnoha řemesel - to je Vladimír Merta - díky všem svým životním inspiracím především velmi originální skladatel a textař.
Na kytaru a klávesy ho doprovází mladý hudebník Ondřej Fencl, magii a tajemství dodává večeru matador, houslový mág Jan Hrubý, jehož improvizace na základě Mertových songů zanesou koncert mimo, někdy až na jiné planety... Základem  večera jsou vždy letité Mertovy hymny Astrolog, Chtít chytit vítr, K pětadvaceti, Omamná květina pravdy, Začouzené sklíčko, Kecy a další.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Polabí 1.


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě. Palackého 442/3, Plzeň 301 00 9. 9. 2024 - 17.00 / pondělí Polabí 1. přednáška Václava Freda Chvátala Tentokrát zavítáme do Polabí, které díky vysoké hustotě osídlení poskytovalo dobré možnosti podnikání i pro židovskou komunitu. V době tereziánských represí se Polabí stalo azylem mnoha židovských rodin, vyhnaných z Prahy. Navštívíme hřbitovy Postřižín, Spomyšl, Brandýs, velký a významný hřbitov v Mladé Boleslavi, a také malý, téměř zapomenutý hřbitůvek v Bosyni, jehož záhada zatím zůstává neobjasněná. 30 Kč na místě Rabínský dům Palackého 442/3, Plzeň 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou

Přečíst více

Přednáška : Hudební nástroje v Bibli


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě Palackého 442/3, 301 00, Plzeň Vchod mezi kebabem a Akvaterou přednáší Michaela Augustinová Hudba byla běžnou součástí života starých Hebrejců, pojila se s uctíváním Hospodina, s válkou i společenskými událostmi. Pravděpodobně nejznámějším židovským nástrojem se stal šofar a král David proslavil též strunný nástroj kinnor, tím však bohatý instrumentář zdaleka nekončí. Které další hudební nástroje provázely Izrael za biblických časů? Základ znalostí poskytuje sama Bible, doplňuje ji archeologie a komparativní etnomuzikologie. 30 korun českých na místě

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.