Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kabalat Šabat s Mgr. Jiřím Blažkem, Th.D.

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

30. 10. 2020

18:00 – 21:00 Pravidelné setkání Kabalat šabat v Domu šámese ve dvoře Staré synagogy.

Vstupné se neplatí, připojit se může každý. Příspěvek formou košer občerstvení je vítán. Na místě je možné před zahájením Šabatu zakoupit košer víno.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Online přednáška Požehnán buď chirurgu

23. 02. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

17:00–18:00 Rebbe Schneersohn a holokaust Přednáší Mgr. Zbyněk Tarant, Ph.D. Kontroverze kolem bolestivých výroků Rebbe Schneersohna o vztahu mezi holokaustem a Boží spravedlností je nejen dokladem o duchovní cestě jednoho z nejvýznamnějších rabínů 20. století, ale také o střetu odlišných židovských světů a etických perspektiv. Co přesně bylo předmětem sporu a co postoj současného Chabadu k této kontroverzi vypovídá o ideových proměnách tohoto globalizovaného chasidského hnutí?   Pro link na Zoom místnost pište na mail: zoom@zoplzen.cz

Přečíst více

Online přednáška: Praktický judaismus

07. 02. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

18:30–21:00 Online přednášky praktického judaismu Jiřího Blažka ZOOM link na vyžádání na adrese: zoom@zoplzen.cz Únorová témata se zaměřují na aktuální svátky. První přednáška bude na téma Purim - Kde se vzal zázrak? Těšíme se každou neděli v 18.30 Zoom místnost bude otevřena již patnáct minut před začátkem. Kopná se za podpory NFOH.

Přečíst více

Online přednáška: Židovské hřbitovy - Švihov

09. 02. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

17:00–18:00 Přednáší PhDr. Ing. Václav Fred Chvátal Koná se za podpory NFOH.   Jen málokterá obec se může pochlubit tím, že má dva židovské hřbitovy. Švihov patří mezi ně, a k tomu ještě unikátní výzdobu náhrobků a nádherné epitafy ze 17. století na starém hřbitově a stopy emancipačních dějin 20. století na novém hřbitově. Pro link na Zoom místnost pište na mail: zoom@zoplzen.cz Koná se za podpory NFOH.

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.