Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Lidová muzika z Chrástu - Svatební & pohřební

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná od 19.30 ve Staré synagoze Folklorní soubor Lidová muzika z Chrástu představí své album Svatební & pohřební s "písněmi, které doprovázely na cestu".

 Některé jsou veselé, jiné plné obav z budoucnosti, loučení i naděje. Album v hudební režii Jaroslava Krčka vyšlo na konci roku 2020 jako nejspíše první česká folklorní gramodeska po mnoha desetiletích. Na koncertě zazní písně z Čech, západní Moravy, ale také specifický folklor Lužických Srbů. Akustický zážitek doplní výstava kreseb a animací výtvarnice Michaely Duškové.
Vstupenky k zakoupení přes GoOut a na místě za 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Osm světel

28. 11. 2021 - 06. 12. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Ve dnech 28. listopadu - 6. prosince se rozzáří Stará synagoga i prostor okolo ní. Unikátní světelná instalace bude netradiční oslavou židovského svátku Chanuka. Ve dnech 28. listopadu - 6. prosince se rozzáří Stará synagoga i prostor okolo ní. Unikátní světelná instalace bude netradiční oslavou židovského svátku Chanuka. Ateliér multimediální tvorby FDULS - Sutnarka pod vedením MgA. Jana Morávka připravil pro tuto příležitost světelnou instalaci. Podobně jako se po osm dní postupně zapalují svíčky na chanukiji, tak i tato akce bude každým dnem gradovat. Slavnostní zahájení a zapálení první chanukové svíčky se uskuteční za přítomnosti vážených hostů a zazní tradiční chanukové písně v nastudování Plzeňské konzervatoře. Závěrečný koncert pod taktovkou Václava Benjamina Špírala představí "orchestrální impresi" ve spojení hudby a světla. 28.11.2021 - 16.00 Slavnostní zahájení rezervace: freund@zoplzen.cz 6.12.2021 - 18.00 Závěrečný koncert: Nikdy ne 2x stejně Hraje: Zeli - Potkan Orchestra, Plzeňská konzervatoř Vstupné: 200,- GoOut / na místě Světelná instalace: Osm světel Vždy: 16.30 - 20.00 Vstupné: 120,-plnohodnocené / 80,- zlevněné / 300,- rodinné GoOut / na místě 28.11.2021 - 19.1.2022 Výstava: Světlo v tmách Fotografická výstava k projektu Osm světel Kurátor: MgA. Radovan Kodera

Přečíst více

Online cyklus - Židovské hřbitovy - Čkyně, Vlachovo březí, Volyně, Hoštice, Dub


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Přednáší: PhDr. Ing. Václav Fred Chvátal Pro link pište na adresu: zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut předem. Koná se za podpory NFOH Jihočeské židovské hřbitovy v okolí Čkyně, kde spolek TAMUS právě zpracovává dokumentaci náhrobků, ukazují vzájemnou provázanost dějinami i příbuzenskými vztahy. Kromě Čkyně jde o městečka Vlachovo Březí, Volyně, Hoštice a Dub. Rozmach těchto obcí nastal zejména po Třicetileté válce, stáří náhrobků sahá k počátku 18. století.

Přečíst více

Různé chutě judaismu - Moudré ženy talmudu - Ima Šalom


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Přednáška Sylvie Wittmannová z cyklu Různé chutě judaismu. Akce začíná v 17 hodin v Domě Šámese Chcete se dozvědět víc o mudrcích talmudu? Připojte se k nám.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.