Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MAOK V PLZNI – BENEFIČNÍ KONCERT PRO ZACHOVÁNÍ MOUDROSTI PRALESA

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

MAOK V PLZNI – BENEFIČNÍ KONCERT PRO ZACHOVÁNÍ MOUDROSTI PRALESA ŽIVÉ SETKÁNÍ S AGUSTINEM ALLPOU GREFOU A JEHO ŽENOU MÍŠOU

MAOK V PLZNI – BENEFIČNÍ KONCERT PRO ZACHOVÁNÍ MOUDROSTI PRALESA
ŽIVÉ SETKÁNÍ S AGUSTINEM ALLPOU GREFOU A JEHO ŽENOU MÍŠOU
Ve spojení sil, moudrosti a odvaze, existuje možnost zázraků.
Vaše melodie srdce možná tepe stejně jako Naše a touží se podílet na tom, aby prastaré stromy Amazonie, ta nádherná divoká knihovna země a hluboká znalost kosmologie domorodců, zůstala naživu.
Pokud ano, sejděte se s námi, užijte si setkání, možná pocítíte stejně jako my, že se nepokoušíme zachránit prales, ale splétáme se s tak hluboce léčivou, ryzí, vábivou, moudrou energií, že vzniká pocit tance.
Co znamená Benefiční koncert v našem podání? Hudebník dostane snížený honorář, který pokryje jeho náklady, z vybrané částky se zaplatí nájemné prostor synagogy, DPH (12%) a procenta za předprodej vstupenek (5-10%), bude vyplacena částka 1000,- korun jako cestovné produkci. Všechny zbývající peníze, které se vyberou na vstupenkách, poputují na účet spolku ŽIVOT Postaru z.s.
Co je to za spolek?
V indiánském jazyce kičua znamená Ruku Samay, nejen „život postaru“, ale označuje také „starou moudrost“. Šaman a léčitel Agustin Humberto Grefa založil usedlost v srdci amazonského pralesa, kterou spravuje a provozuje početná indiánská rodina Grefových. Rodina má bohaté zkušenosti s ekoturistikou a věnují se také šamanskému léčení podle tradic od nepaměti předávaných z generaci na generaci. Miriam se s touto krásnou rodinou a jejich příběhem seznámila prostřednictvím Míši a Agustina, jejichž láska vytvořila most mezi Čechami a dalekou Amazonií. Když jí popisovali problémy, jimž ekvádorská Amazonie čelí, rozhodla se pomoci, jak jen bude v jejich silách a oslovila s prosbou o spolupráci AVATAR klub, Miroslavu Brožovou. Projekt vzniká ve spolupráci a vy se můžete stát významnou součástí sítě podpory.
Doporučujeme se podívat na webové stránky ŽIVOT Postaru z.s.
21.5. se nejdříve od 18:30 živě setkáme s Agustinem a Míšou (nevíme, na jak dlouho, ale pokud budou unavení – Plzeň je pro ně zastávka na cestě – promítneme rozhovor z Meltingpotu, kde společně vypráví Agu a Míša , od 19:30 začne koncert Maoka.
Cena za vstupenku je 650,- korun, kapacita místa je pouze 150 lidí. Těšíme se na Vás.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Polabí 1.


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě. Palackého 442/3, Plzeň 301 00 9. 9. 2024 - 17.00 / pondělí Polabí 1. přednáška Václava Freda Chvátala Tentokrát zavítáme do Polabí, které díky vysoké hustotě osídlení poskytovalo dobré možnosti podnikání i pro židovskou komunitu. V době tereziánských represí se Polabí stalo azylem mnoha židovských rodin, vyhnaných z Prahy. Navštívíme hřbitovy Postřižín, Spomyšl, Brandýs, velký a významný hřbitov v Mladé Boleslavi, a také malý, téměř zapomenutý hřbitůvek v Bosyni, jehož záhada zatím zůstává neobjasněná. 30 Kč na místě Rabínský dům Palackého 442/3, Plzeň 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou

Přečíst více

Přednáška : Hudební nástroje v Bibli


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě Palackého 442/3, 301 00, Plzeň Vchod mezi kebabem a Akvaterou přednáší Michaela Augustinová Hudba byla běžnou součástí života starých Hebrejců, pojila se s uctíváním Hospodina, s válkou i společenskými událostmi. Pravděpodobně nejznámějším židovským nástrojem se stal šofar a král David proslavil též strunný nástroj kinnor, tím však bohatý instrumentář zdaleka nekončí. Které další hudební nástroje provázely Izrael za biblických časů? Základ znalostí poskytuje sama Bible, doplňuje ji archeologie a komparativní etnomuzikologie. 30 korun českých na místě

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.