Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Online přednáška - Židovská mystika a její specifika

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 Akce se přesouvá z 2. 10. z provozních důvodů Pro link pište na adresu zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut před začátkem. Koná se za podpory Nadačního fondu obětem holocaustu.

Online přednáška Karla Hrdličky
Přednáška představí základní myšlenky kabaly – židovské mystiky a ukáže, jaká jsou její specifika ve srovnání s jinými mystickými systémy.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Východní Čechy 1. díl


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 18.00 Luže, Hoješín, Pardubice přednáška Václava Freda Chvátala Rabínský dům v Plzni za Velkou synagogou Palackého 442/3, Plzeň - Jižní předměstí, 301 00 (vchod mezi Kebabem a Akvaterou) Zeměpisně navážeme na minulé přednášky a do Východních Čech vstoupíme ze Střední Moravy, tedy přibližně od jihovýchodu. Nejprve na romantický lesní hřbitov v Luži, kde se zastavíme i v zákoutích židovské čtvrti u významné synagogy, dále do Hoješína, kde hřbitůvek jen o vlas unikl vodám nové přehradní nádrže, a na závěr do Pardubic na velký městský hřbitov. 30,-

Přečíst více

Židé v rudolfínské Praze


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 Rabínský dům v Plzni za Velkou synagogou Palackého 442/3, Plzeň - Jižní předměstí, 301 00 (Vchod mezi Kebabem a Akvaterou) 30,- přednáška Věry Tydlitátové V renesanci byla Praha centrem evropské vzdělanosti. Přicházeli učenci, umělci, mystikové, lékaři, ale i podvodníci, aby u císařského dvora uplatnili své schopnosti. K tomuto duchovnímu koloritu přispívala i pražská židovská komunita, která prožívala své zlaté období. Křesťanští i židovští učenci spolupracovali na převratných objevech a sám císař se setkal s Rabi Löwem při soukromé audienci.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.