Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Online studium Pirkej Avot - Kdo je moudrý?

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

25. 04. 2021

Akce probíhá od 18 : 30 Přednáší: Mgr.Jiří Blažek,Th.D. Pro link pište na zoom@plzen.cz. Místnost je otevřena již 15 minut před začátkem přednášky. koná se za podpory NFOH.

Kdo je moudrý? Ten, kdo se učí od každého člověka. Kdo je statečný? Ten, kdo ovládá svůj pud. Kdo je bohatý? Ten, kdo se těší ze svého údělu.
 
 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Online přednáška z cyklu Židovské hřbitovy - Okolí Plzně - Rokycansko a Brdy 1.

13. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší PhDr. Ing. Václav Fred Chvátal Pro link pište na zoom@zoplezn.cz Zoom místnost se otevírá vždy patnáct minut předem Koná se za podpory NFOH Místa, o nichž si budeme v několika následujících přednáškách povídat, byla od Plzně už příliš vzdálená na to, aby se mohla stát refugii židovských rodin vyhnaných v roce 1504 z Plzně. Mnohá z nich byla vzdálená i od jiných měst, a tak se vlastně sama stávala jakýmisi lokálními centry menšího významu. To platí i o jejich židovských obcích. A přednáška bude opět multilokační - navštívíme pět hřbitovů, a to Rokycany, Osek, Radnice, Praskolesy a Běštín, ale nahlédneme i do osudů synagog této oblasti.  

Přečíst více

Online studium Pirkej Avot - Věz, z čeho pocházíš

18. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší: Mgr.Jiří Blažek,Th.D. Pro link: zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut předem koná se za podpory NFOH. Buď ochotný vůči představenému a shovívavý k mladíkům a každého přijímej s radostí. Vše je předem známo, je však dána svoboda volby a svět bude souzen s dobrotou a vše podle počtu činů.  

Přečíst více

Online přednáška: Zrození moderního antisemitismu

20. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší Mgr. Věra Tydlitátová ,Th.D. Pro link pište na zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá již patnáct minut předem Koná se za podpory NFOH. Zatímco tradiční formy antisemitismu bývají často zpracovávány a studovány, poválečný antisemitismus bývá bagatelizován a opomíjen. Jeho kořeny sahají do 19. století, ale zasahuje až do 21. století, kdy na sebe bere nové podoby a často se ukrývá v temných hlubinách internetu. Tato přednáška ukáže jeho zdroje i současné projevy.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.