Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Online studium Pirkej Avot - Věz, z čeho pocházíš

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

18. 04. 2021

Akce probíhá od 18:30 Přednáší: Mgr.Jiří Blažek,Th.D. Pro link: zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut předem koná se za podpory NFOH.

Buď ochotný vůči představenému a shovívavý k mladíkům a každého přijímej s radostí.
Vše je předem známo, je však dána svoboda volby a svět bude souzen s dobrotou a vše podle počtu činů.
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Online přednáška z cyklu Židovské hřbitovy - Okolí Plzně - Rokycansko a Brdy 1.

13. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší PhDr. Ing. Václav Fred Chvátal Pro link pište na zoom@zoplezn.cz Zoom místnost se otevírá vždy patnáct minut předem Koná se za podpory NFOH Místa, o nichž si budeme v několika následujících přednáškách povídat, byla od Plzně už příliš vzdálená na to, aby se mohla stát refugii židovských rodin vyhnaných v roce 1504 z Plzně. Mnohá z nich byla vzdálená i od jiných měst, a tak se vlastně sama stávala jakýmisi lokálními centry menšího významu. To platí i o jejich židovských obcích. A přednáška bude opět multilokační - navštívíme pět hřbitovů, a to Rokycany, Osek, Radnice, Praskolesy a Běštín, ale nahlédneme i do osudů synagog této oblasti.  

Přečíst více

Online studium Pirkej Avot - Věz, z čeho pocházíš

18. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší: Mgr.Jiří Blažek,Th.D. Pro link: zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut předem koná se za podpory NFOH. Buď ochotný vůči představenému a shovívavý k mladíkům a každého přijímej s radostí. Vše je předem známo, je však dána svoboda volby a svět bude souzen s dobrotou a vše podle počtu činů.  

Přečíst více

Online přednáška: Zrození moderního antisemitismu

20. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší Mgr. Věra Tydlitátová ,Th.D. Pro link pište na zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá již patnáct minut předem Koná se za podpory NFOH. Zatímco tradiční formy antisemitismu bývají často zpracovávány a studovány, poválečný antisemitismus bývá bagatelizován a opomíjen. Jeho kořeny sahají do 19. století, ale zasahuje až do 21. století, kdy na sebe bere nové podoby a často se ukrývá v temných hlubinách internetu. Tato přednáška ukáže jeho zdroje i současné projevy.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.