Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Po stopách Věrky Kohnové

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Začátek procházky – 14.00 (Koperníkova 43, Plzeň) Začátek autorského čtení – 16.00 (Stará synagoga Plzeň)

Spisovatelka Jana Poncarová a historik Jiří Sankot vás provedou osudem dvanáctileté dívky Věry Kohnové – plzeňské Anne Frankové.
Jiří Sankot vás na komentované procházce provedete místy, která jsou spojená s Věrkou Kohnovou a její rodinou. Zhruba hodinu a půl dlouhou procházku zakončíte v prostorách Staré Synagogy (Smetanovy sady 80/5), kde na vás bude čekat Jana Poncarová, která vás seznámí s knihou Deník Věrky Kohnové v rámci autorského čtení.
Jiří Sankot
Jana Poncarová
180,- / 200,-
Plzeňská vstupenka

Vyhledat muzeum


Aktuality

Damašská aféra


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 18.00 - přednáška Věry Tydlitátové Rabínský dům v Plzni Palackého 442/3, Plzeň, 301 00 Za Velkou synagogou Vchod mezi Akvaterou a Kebabem V Damašku 5. února 1840 zmizel francouzský občan, převor františkánského kláštera v Damašku otec Thomas, a jeho sluha. Protože k události došlo před Pesachem, objevilo se obvinění z rituální vraždy, importované z Evropy. Třináct významných představitelů židovské komunity bylo neprávem obviněno, uvězněno a mučeno. Někteří z obviněných zemřeli na následky mučení a jeden byl přinucen ke konverzi k islámu. Následně také rozčilený damašský lid napadl synagogu v předměstí Džabar, raboval a zničil svitky Tóry. 30,- na místě Koná se v rámci Evropských dnů židovské kultury.

Přečíst více

Židovské hřbitovy - Východní Čechy 2. díl


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 18.00 Rabínský dům Palackého 442/3, Plzeň, 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou 30,- na místě Koná se v rámci Evropských dnů židovské kultury. VÝCHODNÍ ČECHY 2. - GOLČŮV JENÍKOV, SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU, ČÁSLAV Tři židovské hřbitovy na pomezí Středních a Východních Čech jsou navzájem propojeny svými dějinami. Jeníkov, později nazvaný Golčův, byl původně středověkou vsí na významné stezce spojující Čechy s Moravou. Staré jsou i dějiny jeho židovského osídlení. Čáslavská židovská obec byla téměř stejně stará, avšak dnešní hřbitov i synagoga jsou výrazně mladší. Bohatou i pohnutou židovskou historií se může pochlubit i Světlá nad Sázavou a osudy jejího hřbitova se v naší době překvapivě propojily se Středními Čechami.

Přečíst více

Festival : Procházky uměním


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce se koná od 10.30 do 20.00 ve Staré synagoze v Plzni. Smetanovy sady 80/5, Plzeň, 301 00 10. 10. 2023 / úterý Procházky uměním 10:30 - Koncert pro školy ,,Gran Duo” 16:30 - ,,Slavné evropské housle" Komentovaná výstava exkluzivní sbírky slavných evropských nástrojů. Průvodce: Jaroslav Svěcený. 19:00 - ,,Pocta Paganinimu" - koncert Jitka Hosprová - viola Jaroslav Svěcený - housle Maurizio Sciarretta - ITA / housle REZERVACE -VSTUPENKY Ing. Alena Výborná E: alena.vyborna@prochazkyumenim.cz Vstupné: Výstava – 200 kč/ senior, student 100 kč Koncert – 450 kč / senior, student 300 kč Spojená vstupenka - 550 kč / senior, student 350 kč VIP 700 kč Stará synagoga Plzeň

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.