Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přednáška Židovské hřbitovy - Rabštejn nad Střelou

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

12. 01. 2021

Přednáší Dr. Václav Fred Chvátal Probíhá online na platformě ZOOM: Pro link na mail: freund@zoplzen.cz

Židovský hřbitov v Rabštejně nad Střelou byl založen nejspíše roku 1654. Je situován v Rabštejně nad Střelou ve svahu na cestě vedoucí od pošty směrem k řece Střele.

Skládá se ze dvou částí, novější a starší, jež byla kvůli nedostatku místa pro další hroby zvýšena.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Online studium Pirkej Avot - "Nechoď Vašku s pány na led"

11. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce se koná od 18: 30 Přednáší: Mgr.Jiří Blažek,Th.D. Pro link pište na zoom@plzen.cz. Místnost je otevřena již 15 minut před začátkem přednášky. koná se za podpory NFOH. Buďte opatrní, když jednáte s vrchností, neboť ta si volá člověka pouze tehdy, když ho potřebuje, chová se přátelsky, když z něho má prospěch, ale neposkytne mu pomoc, když se ocitne v tísni.    

Přečíst více

Online přednáška z cyklu Židovské hřbitovy - Okolí Plzně - Rokycansko a Brdy 1.

13. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší PhDr. Ing. Václav Fred Chvátal Pro link pište na zoom@zoplezn.cz Zoom místnost se otevírá vždy patnáct minut předem Koná se za podpory NFOH Místa, o nichž si budeme v několika následujících přednáškách povídat, byla od Plzně už příliš vzdálená na to, aby se mohla stát refugii židovských rodin vyhnaných v roce 1504 z Plzně. Mnohá z nich byla vzdálená i od jiných měst, a tak se vlastně sama stávala jakýmisi lokálními centry menšího významu. To platí i o jejich židovských obcích. A přednáška bude opět multilokační - navštívíme pět hřbitovů, a to Rokycany, Osek, Radnice, Praskolesy a Běštín, ale nahlédneme i do osudů synagog této oblasti.  

Přečíst více

Online studium Pirkej Avot - Věz, z čeho pocházíš

18. 04. 2021
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce probíhá od 18:30 Přednáší: Mgr.Jiří Blažek,Th.D. Pro link: zoom@zoplzen.cz Zoom místnost se otevírá patnáct minut předem koná se za podpory NFOH. Buď ochotný vůči představenému a shovívavý k mladíkům a každého přijímej s radostí. Vše je předem známo, je však dána svoboda volby a svět bude souzen s dobrotou a vše podle počtu činů.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.