Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava - Václav Němec - Zápisník

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

03. 07. 2022 - 09. 09. 2022

Akce se koná ve Staré synagoze v Plzni. 3. červenec - 9. září Výstava fotografií Vernisáž: 14. červenec / 17.00 (vstupné dobrovolné)

"Ve svém nekonečném fotografickém „on the road“ cyklu Zápisník se nesnažím ani tak zdokumentovat místo svého dočasného pobytu, jako spíše zaznamenat vizuální a výtvarné, avšak i pocitové a symbolické aspekty reality. Zobrazuji motivy, které rezonují s mým vnitřním světem. Snažím se, aby každá jednotlivá fotografie byla svébytným obrazem vycházejícím z reality. Své fotografie zásadně nearanžuji, pracuji z útržky žitého světa. Fotím bez ladu a skladu to co mě zajímá a skládám z toho svůj cestovní zápisník."

Výstavu pořádá Občanské sdružení Pro Photo ve spolupráci se Židovskou obcí Plzeň díky finanční podpoře Nadace Rudolfa Löwyho.
Kurátorem výstavy je Radovan Kodera.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Polabí 1.


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě. Palackého 442/3, Plzeň 301 00 9. 9. 2024 - 17.00 / pondělí Polabí 1. přednáška Václava Freda Chvátala Tentokrát zavítáme do Polabí, které díky vysoké hustotě osídlení poskytovalo dobré možnosti podnikání i pro židovskou komunitu. V době tereziánských represí se Polabí stalo azylem mnoha židovských rodin, vyhnaných z Prahy. Navštívíme hřbitovy Postřižín, Spomyšl, Brandýs, velký a významný hřbitov v Mladé Boleslavi, a také malý, téměř zapomenutý hřbitůvek v Bosyni, jehož záhada zatím zůstává neobjasněná. 30 Kč na místě Rabínský dům Palackého 442/3, Plzeň 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou

Přečíst více

Přednáška : Hudební nástroje v Bibli


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě Palackého 442/3, 301 00, Plzeň Vchod mezi kebabem a Akvaterou přednáší Michaela Augustinová Hudba byla běžnou součástí života starých Hebrejců, pojila se s uctíváním Hospodina, s válkou i společenskými událostmi. Pravděpodobně nejznámějším židovským nástrojem se stal šofar a král David proslavil též strunný nástroj kinnor, tím však bohatý instrumentář zdaleka nekončí. Které další hudební nástroje provázely Izrael za biblických časů? Základ znalostí poskytuje sama Bible, doplňuje ji archeologie a komparativní etnomuzikologie. 30 korun českých na místě

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.