Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Židovský rok v hudbě

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 18.00 ve Staré synagoze v Plzni. Jaroslava Hannah Maxová Klavír: Veronika Ptáčková

Židovský rok je plný svátků, šábesů, životních událostí, veselí i smutku. To vše nás čeká během dlouho očekávaného koncertu ve Staré synagoze. Krásnou výstavu PRAMENY doplní okouzlující hlas Jaroslavy Hannah Maxové a zvuk klavíru pod vedením Veroniky Ptáčkové.
Postupně se podíváme na židovské svátky od začátku roku až do konce, na nejdůležitější svátek judaismu Šabat i na Životní cyklus (například narození či svatbu).
JAROSLAVA HANNAH MAXOVÁ je česká operní pěvkyně-mezzosopranistka a pěvecká pedagožka. Studovala zpěv u barytonisty Hynka Maxy, žáka italského pěvce Fernanda Carpiho.
Dnes dělá mimo jiné chazana / kantorku v Liberci i v Židovské liberální unii 
120,- / 150,-

Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Polabí 1.


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě. Palackého 442/3, Plzeň 301 00 9. 9. 2024 - 17.00 / pondělí Polabí 1. přednáška Václava Freda Chvátala Tentokrát zavítáme do Polabí, které díky vysoké hustotě osídlení poskytovalo dobré možnosti podnikání i pro židovskou komunitu. V době tereziánských represí se Polabí stalo azylem mnoha židovských rodin, vyhnaných z Prahy. Navštívíme hřbitovy Postřižín, Spomyšl, Brandýs, velký a významný hřbitov v Mladé Boleslavi, a také malý, téměř zapomenutý hřbitůvek v Bosyni, jehož záhada zatím zůstává neobjasněná. 30 Kč na místě Rabínský dům Palackého 442/3, Plzeň 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou

Přečíst více

Přednáška : Hudební nástroje v Bibli


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě Palackého 442/3, 301 00, Plzeň Vchod mezi kebabem a Akvaterou přednáší Michaela Augustinová Hudba byla běžnou součástí života starých Hebrejců, pojila se s uctíváním Hospodina, s válkou i společenskými událostmi. Pravděpodobně nejznámějším židovským nástrojem se stal šofar a král David proslavil též strunný nástroj kinnor, tím však bohatý instrumentář zdaleka nekončí. Které další hudební nástroje provázely Izrael za biblických časů? Základ znalostí poskytuje sama Bible, doplňuje ji archeologie a komparativní etnomuzikologie. 30 korun českých na místě

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.