Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Byla vojna, byla... aneb významné vojenské milníky českých dějin

Areál československého opevnění v Šatově (Technické muzeum v Brně)

11. 06. 2022

Technické muzeum v Brně zve všechny milovníky vojenské historie a rodiny s dětmi na „oživenou učebnici dějepisu“ do Areálu čs. opevnění a železné opony v Šatově.

Akce Byla vojna, byla... aneb významné vojenské milníky českých dějin se koná v sobotu 11. června 2022 od 10.00 do 17.00.

V projektu Technického muzea v Brně „S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem“ čekají na děti i jejich rodiče a prarodiče opět interaktivní stanoviště, tentokrát v Areálu čs. opevnění a železné opony v Šatově.

Areál čs. opevnění a železné opony v Šatově je na rozdíl od ostatních výrobních objektů mimobrněnských památek Technického muzea v Brně památkou vojenskou.

S tím také koresponduje připravovaný program. Připomeneme si několik vojenských událostí, které formovaly naše dějiny od gotiky po druhou světovou válku. Čekají Vás stanoviště s úkoly, vojáci v historických uniformách, zbraně a výstroj z různých dob od gotiky až po současnost.

Akce „Byla vojna, byla...aneb významné vojenské milníky českých dějin“ se koná ve spolupráci s kluby vojenské historie a dalšími subjekty a je součástí Dne pevnostních muzeí.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.