Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Oživené pevnosti v Šatově

Areál československého opevnění v Šatově (Technické muzeum v Brně)

Areál československého opevnění v Šatově ožije vojáky v uniformách, zbraněmi, vojenskou technikou a zajímavými prezentacemi. Bude připravený i program pro děti.

Areál československého opevnění s pěchotním srubem MJ – S3 Zahrada, který je pod správou Technického muzea v Brně, láká k návštěvě celou sezónu, ale v sobotu 7. 4. 2018 tu zažijete mnohem víc. Při akci „Oživené pevnosti“ vypukne v areálu čilý ruch. Milovníci militárií budou moci obdivovat vojenskou techniku a prezentace klubů vojenské historie. Pro děti jsme připravili řadu stanovišť se Šroubkem a Matičkou, kde si vyzkouší svou kondičku i znalosti. Čeká je např. překážková dráha, poznávání zbraní a techniky, práce s tajným inkoustem, puzzle nebo zkoušení uniforem. Kromě muzea a historických klubů se na aktivitách podílí také místní sbor dobrovolných hasičů a Správa nedalekého Národního parku Podyjí. Při hře na špióny děti budou moci prokázat odvahu a bystrost při plnění tajných úkolů a luštění šifer. Atraktivní je také ukázka výcviku psů v podání členů Kynologického klubu.

Ve správě muzea si můžete prohlédnout pěchotní srub MJ – S3 Zahrada, který bude oživen vojenskou posádkou Československé lidové armády. Novinkou letošní akce je zapojení sousedního objektu, pěchotního srubu MJ – S4 Zatáčka, který je v rukou klubu vojenské historie ROTO Chvalovice a otevírá se jen ve vybraných termínech.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.