Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mladý těšanský kovář

Kovárna v Těšanech (Technické muzeum v Brně)

08. 09. 2018

Už po několikáté se v prostorách historické kovárny v Těšanech sejdou amatérští kováři do 26 let, aby zde ukovali v časovém limitu plastiku. Expozice historické kovárny bude volně přístupná, pro děti bude připraven program.

Už po několikáté se v prostorách historické kovárny v Těšanech sejdou amatérští kováři do 26 let, aby zde ukovali v časovém limitu plastiku. V tomto roce ale Mladý těšanský kovář částečně mění svá pravidla. Tvořivá práce s ohněm a kovem zůstává, avšak zatímco v předchozích ročnících měli studenti učňovských a středních odborných škol téma pevně dané, letos bude ponechán volný prostor jejich nápadům a fantazii. Také již nemusí být účastníci zaštítěni školním zařízením.

Program Mladého těšanského kováře 2018

8.30–9.00 prezentace kovářů
9.00 rozdělení pracovních míst
14.00 ukončení soutěže
14.30 slavnostní vyhodnocení výsledků odbornou porotou (před kovárnou)

Plastiky budou následně vystaveny ve stálé expozici kovárny. Samozřejmě, že TMB nezapomíná ani na děti, i pro ně bude připravený program. A navíc, prohlídky expozice kovářství a kolářství, zemědělského nářadí, venkovského bydlení v objektu kovárny budou po celý den bez komentovaného výkladu, zato s volným vstupem. Kovárna bude pro veřejnost otevřena od 10.00 do 17.00.

Soutěž Mladý těšanský kovář se koná v rámci 20. ročníku Národopisných slavností – Babských hodů v Těšanech.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.