Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Detektivem na Šlakhamru

Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou (Technické muzeum v Brně)

04. 08. 2018

Na Šlakhamru řádil zločinec. Naštěstí ale nebyl moc opatrný a zanechal po sobě spoustu důkazů. Tým detektivů už je mu na stopě. Jeho součástí se můžete stát i vy, když zavítáte v sobotu 4. srpna 2018 na památku Šlakhamr.

Dětskou hru na detektivy doplní ukázky řemesla, jež bylo v historii se Šlakhamrem úzce spjato. Kováři předvedou, jak se pracuje s kovadlinou a návštěvníkům se předvede také samotný hamr, velké kladivo, poháněné vodou, které je jádrem tohoto památkového objektu. Není mnoho možností takový hamr vidět v činnosti!

Na děti opět čekají soutěžní stanoviště s úkoly, tentokrát inspirované prací detektivů a kriminalistů. Půjdeme po stopách zločinu a dozvíme se i něco o otiscích prstů, portrétu pachatele, zajištění stop a podobně. Připomeneme také slavné detektivy, které znáte z filmů či knih. Je vám sympatický ošuntělý Colombo, puntičkářský Poirot, všetečná slečna Marplová nebo tajemný Sherlock Holmes? Anebo preferujete někoho úplně jiného? Nechte se těmito postavami inspirovat, přibalte svůj postřeh a znalosti a vydejte se po stopách zločinu.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.