Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Retro výlet na Šlakhamr

Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou (Technické muzeum v Brně)

07. 08. 2021

Připomeneme si několik desetiletí staré filmy a písničky, vytáhneme céčka a další hračky a nahlédneme socialistického šatníku i garáže. Kromě toho uvidíte po celý den ukázky kování na kovadlinách i velkém, vodou poháněném bucharu.

V sobotu 7. srpna 2021 vás zveme na retro výlet do minulosti. Zavzpomínejte na své mládí a ukažte dětem, jak se žilo v socialistickém Československu před sametovou revolucí. Trabant, céčka, Vitacit, Holky z naší školky, … to jsou věci, které zůstávají v paměti.

A co vás konkrétně na Šlakhamru čeká? Připomeneme si slavné filmy, které, přestože už mají přes 30 let, jsou stále populární. Zkusíte hádat slavné písničky a jejich interprety. Budete poznávat kromě zmíněného trabanta i jiné tradiční značky aut, připomeneme i staré autobusy. Nahlédneme do socialistického šatníku i panelákového bytu. V kvízu si připomeneme, jak se tehdy žilo. Předměty, které byly tehdy běžné, vám nabídneme k poznávání. Zapomenout nesmíme ani na tradiční pochoutky, jako třeba již zmiňovaný Vitacit. Pro všechny generace je otevřená retro herna, kde si můžete vyzkoušet hravé aktivity od skládání céček, přes Rubikovu kostku až po stolní fotbal nebo hru Logic. A na závěr si můžete vyrobit mávátko.

Akce je tentokrát určena všem generacím bez rozdílu. Úkoly jsou koncipovány tak, aby je mohly plnit malé děti, ale i dospělí. Navíc ani nemusíte splnit všechna stanoviště. Nebudete sbírat razítka do soutěžní kartičky, ale za splněné úkoly získáváte „penízky“, za které si pak v našem obchůdku „Hamrex“ můžete vybrat odměnu, která vám bude milá.

Atmosféru akce nám, i sami sobě, můžete pomoct dotvořit retro oblečením nebo doplňky. Zapátrejte na dně šatníku nebo v odložených starých věcech a vytáhněte své vzpomínky.

        


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.