Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Retro výlet v duchu doby reálného socialismu

Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou (Technické muzeum v Brně)

06. 08. 2016

Na časy, kdy lidé často jezdili na dovolené trabanty do NDR, Polska, Maďarska či Bulharska akce Retro výlet. Zájemce zavede do Šlakhamru v Hamrech nad Sázavou, kde si budou moci zavzpomínat na písničky, filmy, poživatiny a další záležitosti.

Na lehce soutěžních stanovištích budou na návštěvníky čekat drobné úkoly a úkony, které tuto dobu připomenou.  Najdou zde například téma retro oblékání, které doplní i drobné rukodělné práce jako např. přišívání knoflíků…  Stravování a stravovací návyky a možnosti té doby se připomenou třeba poznáváním potravin podle dobových obalů. Ani umění nezůstane bez povšimnutí – např.  gramofonové desky či otázky na filmovou produkci té doby. Organizátoři přivítají, když i návštěvníci přispějí k vytváření dobové atmosféry třeba oblečením či dobovým doplňkem.  

V rámci akce Retro výlet na Šlakhamr představí své řemeslo i kováři, a to přímo na bucharu i na ručních kovadlinách. Kdo bude mít odvahu, může si vlastnoručně vykovat hřebík.

Pro návštěvníky bude ze Žďáru do Hamrů jezdit speciální autobus, v některých časech historický. Doporučujeme jej využít, protože možnosti parkování automobilů v obci Hamry jsou omezené. Přímo ke Šlakhamru se lze z Hamrů dostat pouze pěšky – cca 1 km – trasa bude značená.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.