Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slované na huti

Stará huť u Adamova (Technické muzeum v Brně)

26. 05. 2018

V sobotu 26. 5. 2018 vás zveme do přírody Moravského krasu. V Josefovském údolí bude probíhat spousta akcí, jednou z nich je i program pro rodiny s dětmi v areálu technické památky Stará huť u Adamova s názvem Slované na huti.

Nadšenci z hornicko-historického spolku vám zde předvedou milířování uhlí, které znáte třeba z pohádky o Pyšné princezně. Archaia Brno zase představí historické technologie, jako je výpal keramiky, pečení chleba nebo pálení vápna. Vrcholem akce Slované na huti je celodenní pokusná tavba železné rudy v replikách slovanských pecí. Řadu aktivit si můžete sami vyzkoušet. V den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem, expozici o železářství a celý areál si můžete procházet sami. K vidění budou i obrazy ze života starých Slovanů.

Pro děti bude připraveno několik stanovišť se zábavně vzělávacími úkoly. Tématem dětského programu, který připravují pracovníci Technického muzea v Brně, je letos práce archeologů. Co vlastně tito odborníci dělají a jak výzkumy probíhají? Jaké známé nálezy objevili? Jak se liší a co mají společného archeolog a paleontolog?


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.