Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Fouká vítr ze strnišť – rodinný program na větrném mlýně

Větrný mlýn v Kuželově (Technické muzeum v Brně)

17. 09. 2016

V sobotu 17. 9. jsme pro vás a vaše děti připravili na větrném mlýně v Kuželově zábavně-naučný den se soutěží, dílničkou a živými zvířátky.

Léto se pomalu chýlí ke konci a vítr honí po obloze mraky. Pojďme se společně vydat tam, kde je vítr užitečným pomocníkem – do větrného mlýna. Dříve jich bývaly po krajině rozesety stovky, dnes jsou spíše výjimkou a turistickou atrakcí. Na Hodonínsku, nedaleko obce Hrubá Vrbka, se nachází Větrný mlýn v Kuželově, který je ve správě Technického muzea v Brně. Pro svoji unikátní zachovalost, včetně technologického zařízení, byl vyhlášen národní kulturní památkou.

V rámci sobotního programu Fouká vítr ze strnišť si budeme povídat a ukazovat, jak se dříve žilo a pracovalo ve mlýně, na stanovištích si vyzkoušíte poznávat druhy obilí, doplňovat přísloví související s mlýnem a mnoho dalšího. Procvičíte si mozkové závity, ale protáhnete také tělo v netradičních sportovních disciplínách, jako je jízda s trakařem nebo skákání v pytli. A na závěr si můžete vyrobit draka nebo větrník. Možná nebude tak barevný a honosný jako ten z obchodu, ale radost z vlastnoručně odvedené práce to jistě vyváží. 

Jako novinku jsme v letošním roce připravili živá zvířátka k Horňácké farmy v Hrubé Vrbce, které si děti budou moci pohladit. Podzimní tematiku dokresluje ještě dílnička s vyřezáváním dýní.

Takže chytněte vítr do plachet a vyrazte na „větřák“ do Kuželova. Těší se na vás pracovníci Technického muzea v Brně.

 
 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.