Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Rok na vsi

Větrný mlýn v Kuželově (Technické muzeum v Brně)

13. 05. 2017

Přijeďte s dětmi do malebné vesničky Kuželov na moravsko-slovenském pomezí. Ve větrném mlýně tam pro vás Technické muzeum v Brně připravilo akci plnou zábavných úkolů, během kterých se vaše děti seznám s tím, jak probíhá rok v hospodářství.

Akce s názvem Rok na vsi bude probíhat od 10.00 do 17.00. Budeme se věnovat zemědělským pracím, které je třeba na poli a v hospodářství během roku zvládnout. Víte, co se seje a co sází? Poznáte zemědělské nářadí? U nás máte jedinečnou možnost prožít celý rok, tak jak jej zná hospodář na vsi, během jediného dne. Že se ovoce sklízí na podzim a vánočka dělá až v zimě? Nevadí. U nás to můžete zažít i na jaře. A jako vždy zapojíte kromě mozkových závitů i svaly, třeba při řezání dříví. Díky spolupráci s Horňáckou farmou v Hrubé Vrbce uvidíte v Kuželově i živá zvířátka s mláďátky. Dokážete správně pojmenovat všechny členy zvířecích rodinek? My vás to naučíme.

Upozorňujeme, že v den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem. Mlýn a obytné stavení si můžete procházet sami nebo se v 15 hodin zúčastnit interaktivní prohlídky pro děti.
 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.