Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jaro na mlýně aneb Od zrníčka ke koláči

Vodní mlýn ve Slupi (Technické muzeum v Brně)

29. 04. 2017

Technické muzeum v Brně vás v sobotu 29. dubna 2017 zve do obce Slup na Znojemsku. Ve vodním mlýně se uskuteční celodenní program určený zejména pro rodiny s dětmi, pro které je připravena řada zábavných úkolů s mlynářskou tematikou.

Budeme sledovat cestu od zrníčka ke koláči. Děti se na stanovištích dozví, jak těžká byla práce ve mlýně a co vše musel mlynář umět a zvládat. Přestože je akce určena spíše dětem, zapojit se mohou i hraví dospělí. Vyzkoušíme znalosti, i sílu a dovednost. Čeká na vás např. seřazování postupu zemědělských prací, poznávání obilí a výrobků z něj, vyzkoušíte si vozit pytle nebo mlít obilí na ručním mlýnku. Na zručné odvážlivce čeká řemeslná dílnička. A co budeme vyrábět? To se nechte překvapit.

Upozorňujeme, že v den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem. Mlýn si můžete procházet sami nebo se v 15 hodin zúčastnit interaktivní prohlídky pro děti.

 

Akcí Jaro na mlýně startuje projekt S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem, v jehož rámci proběhnou na všech šesti mimobrněnských památkách akce s interaktivním programem pro děti.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.