Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jaro na mlýně – celodenní program pro rodiny s dětmi s tematikou jara a mlynářství

Vodní mlýn ve Slupi (Technické muzeum v Brně)

Technické muzeum v Brně zve širokou veřejnost, zejména děti a jejich rodiče, na první letošní akci na jedné ze svých mimobrněnských památek.

Tradiční akce s názvem Jaro na mlýně proběhne na Vodním mlýně ve Slupi na Znojemsku v sobotu 30. dubna 2016 od 10 do 17 hodin. Návštěvníkům představí, kdo ve mlýně pracoval a co všechno musel umět a znát. Děti si udělají představu o tom, co obnášely jednotlivé stupně mlynářského učení a také si ve vmlýně samy zkusí např. zamést, pomoct při praní a vaření, pomlít obilí na ručním mlýnku nebo převézt pytel, zkusí si vzpomenout na pohádku nebo přísloví o mlýně či postavit stavbu z kostek apod. Na všechny děti po absolvování stanovišť čeká výuční list a drobná odměna. Dále si děti mohou vyrobit vlastní výrobek v dílničce a pro zdatné sportovce máme připravené závody ve skákání v pytli.

Vodní mlýn ve Slupi, který byl prohlášen národní kulturní památkou, je ve správě Technického muzea v Brně. To zde v roce zde v roce 2009 otevřelo expozici Vývoj mlynářství, jež se umístila na 1. místě v soutěži Gloria musealis v kategorii Muzejní počin roku 2009.

Akce je součástí projektu S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem, který finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR. V rámci tohoto projektu proběhnou na všech šesti mimobrněnských památkách akce s interaktivním programem pro děti. Dále je možné sbírat razítka do putovního pasu a mince z jednotlivých památek, a to po celou turistickou sezónu.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.