Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slavnosti chleba ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi (Technické muzeum v Brně)

03. 09. 2022

Přijeďte s celou rodinou do areálu památky ve správě TMB – Vodního mlýna ve Slupi – ochutnat čerstvě upečený chléb z polní pekárny. Užijete si folklór, historii i dětský program na Slavnostech chleba ve Slupi.

Slavnosti chleba ve Slupi 2022 se konají letos konají v sobotu 3. září 2022 ve Slupi  a pořádají je Technické muzeum v Brně a obec Slup v areálu Vodního mlýna ve Slupi.

Program zahrnuje jak vystoupení folklorních souborů, tradiční jarmark, tak i programy pro děti přímo za vodním mlýnem. Vůně chleba z historické vojenské pekárny se bude linout po celý den.

Vodní mlýn ve Slupi bude přístupný do večerních hodin za mimořádné jednotné vstupné 30 Kč. U kulturního domu mohou zájemci vidět historické traktory, které se vydají během dne na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. 

Do Slupi je možno se dostat i zadarmo prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny před konáním akce zvláštním jízdním řádem. V rámci předváděcích jízd můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

Podrobný program Slavností chleba naleznete zde.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.