Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Batikování trička

Technické muzeum v Brně

04. 06. 2016 - 12. 06. 2016

Vyzkoušejte vázanou batiku a vyrobte si z obyčejného trička originální oděvní kousek.

Technické muzeum v Brně zve návštěvníky do své výtvarně-technické dílny na vázanou batiku. Právě tuto dekorační techniku si mohou děti i dospělí vyzkoušet ve třech různých termínech. Stačí si přinést bílé bavlněné tričko, a originální kousek na léto máte v šatníku.

Dílna se koná o víkendu 4.–5. června a v neděli 12. června 2016, dopoledne vždy od 10.00 do 11.30 hod a odpoledne vždy od 14.00 do 15.30. K tričku si ještě můžete vyrobit květinu z látky. Batiku zvládnou i předškoláci.

Dílny se budou konat v Technickém muzeu v Brně, Purkyňova 105. Maximální počet účastníků na jeden termín je 20 osob, proto je nutné se co nejdříve přihlásit na: T. Slavíková - 541 421 444, slavikova@technicalmuseum.cz
Případně můžete nechat vzkaz se svým tel. číslem na ústředně TMB – 541 421 411.

Vstupenka do dílny činí 50 Kč na osobu.

Přineste si s sebou:

  • pracovní oblečení
  • 1 čistě bavlněné tričko světlé barvy (jednobarevné, bez potisku, nejlépe bílé)
  • igelitovou tašku na odnesení mokrého trička.

Vyhledat muzeum


Aktuality

ROBOT2020

08. 12. 2020 - 01. 08. 2021
Technické muzeum v Brně

ROBOT2020 – pod tímto názvem připravilo Technické muzeum v Brně výstavní projekt k 100. výročí prvního vydání dramatu Karla Čapka R. U. R. (Rossum’s Universal Robots), kdy poprvé „zaznělo“ slovo robot, které následně zdomácnělo na celém světě. Sedm prohlídkových tras představí návštěvníkům všech věkových kategorií celkem 100 mikrotémat, robotů a interaktivních exponátů včetně výletů do historie, filmové, výtvarné i literární fantazie. Muzeum se sice soustředí na průmyslovou robotiku, kterou zastupují vybrané komerční firmy jako např. ABB, CLOOS, KUKA, Universal Robots…, ale také představuje ikonické robotické vynálezy světových firem a prototypy robotických systémů z tvůrčích dílen dvou ústavů Vysokého učení technického v Brně. „Pojem robot je také představený v kulturním kontextu jako součást literatury, filmu, výtvarného umění včetně komiksu a sci-fi,“ říká autorka a manažerka projektu Klára Šikulová. Pro dětského návštěvníka a školní skupiny vytvořili pracovníci edukačního oddělení Technického muzea v Brně zábavné interaktivní programy a od poloviny června se v předem daných časech konají komentované prohlídky výstavy. Zájemci si tak mohou výstavu projít s průvodcem a jeho robotickým pomocníkem jménem T1MB00. Robot T1MB00 provede návštěvníky výstavou zábavnou, odhlehčenou formou a během celé komentované prohlídky jim pokládá troufalé otázky. Za správné odpovědi ty nejpozornější návštěvníky odmění v závěru pamětní mincí, která byla vyrobena speciálně pro výstavu ROBOT2020. Komentované prohlídky jsou určené pro širokou veřejnost a jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Rozpis časů prohlídek a více informací najdete na stránce: Komentované prohlídky výstavy ROBOT2020.                  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.