Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Čas nezastavíš – rodinné odpoledne AKCE ZRUŠENA

Technické muzeum v Brně

05. 02. 2022

Akce pro širokou veřejnost k ukončení výstavy Primky a jiná časoměrná zařízení ze sbírky Libora Hovorky

Z důvodu masivního šíření onemocnění covid-19 byla bohužel akce zrušena. Všem zájemcům o rodinný den Čas nezastavíš v Technickém muzeu v Brně plánovaný na sobotu 5. 2. 2022 od 12:00 do 17:00 se velice omlouváme a děkujeme za pochopení.

Na odpoledne 5. 2. 2022 od 12.00 do 17.00 připravili lektoři Technického muzea v Brně pestrý program se soutěžemi a interaktivními stanovišti pro děti i dospělé.

V kvízu nahlédnete do historie měření času, budete poznávat známé brněnské hodiny, ze součástek si poskládáte hodiny, na děti čekají různé hry, skládačky, pexeso a podobné aktivity. Sami si vyzkoušíte jemnou práci s lupou a pinzetou.

Svou trpělivost a šikovnost pak budete moci srovnat s mistrem hodinářem Ivanem Kopeckým, který bude celé odpoledne předvádět praktické ukázky hodinářské práce, popř. provádět odborné konzultace. Společně s mistrem hodinářem jsme pro vás připravili několik soutěžních otázek, které položíme vždy po skončení komentované ukázky jeho práce (ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00).

Hodinářský mistr Ivan Kopecký se již více než třicet let věnuje opravám, restaurování, čištění a seřizování všech typů hodin, hodinových strojů a dalších mechanických strojků. Především pak věžních a kyvadlových hodin, ale i například hracích strojků jako jsou hřebíčkové hrací skřínky, polyfony a flašinety. Mimo jiné i některé z těch, které se nacházejí v expozicích Technického muzea v Brně.

Změna programu vyhrazena, akce se uskuteční v souladu s aktuálními protiepidemiologickými opatřeními. Sledujte aktuální situaci na www.tmbrno.cz.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.