Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dětský den s podtitulem "Muzeum není jen hlavní budova"

Technické muzeum v Brně

11. 06. 2016

Dětský den letos nese podtitul "Muzeum není jen hlavní budova". Na děti čeká pestrý program – něco jako "virtuální" výlet po šesti mimobrněnských památkách, které jsou ve správě muzea.

A na co se tedy mohou návštěvníci těšit? Z našich mlýnů ve Slupi a v Kuželově jsme vybrali mletí na ručním mlýnku, poznávání obilí a výrobků z nich nebo výroky ze slavných filmů o mlýnech. A protože mlynář musel umět provádět opravy na mlýně, na manuálně zručné čeká také výrobní dílnička.
Jako ukázku z kovářských objektů v Těšanech a na Šlakhamru předvedou svoji práci kováři a děti se dozvědí něco o této profesi, vyzkouší si poznávat kovářské nářadí. Stará huť u Adamova nás inspirovala k poznávání přírody Moravského krasu. Rozsáhlý soubor aktivit s vojenskou tematikou pochází z Areálu československého opevnění v Šatově.
Čekají vás zbraně, vojenské ležení, polní kuchyně, ale také sportovní dráha.  Kromě vlastních objektů představíme také sbírky automobilů a prostředků městské hromadné dopravy či dlouhodobou spolupráci s Hasičským záchranným sborem JMK.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.