Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dětský den s podtitulem "Muzeum není jen hlavní budova"

Technické muzeum v Brně

11. 06. 2016

Dětský den letos nese podtitul "Muzeum není jen hlavní budova". Na děti čeká pestrý program – něco jako "virtuální" výlet po šesti mimobrněnských památkách, které jsou ve správě muzea.

A na co se tedy mohou návštěvníci těšit? Z našich mlýnů ve Slupi a v Kuželově jsme vybrali mletí na ručním mlýnku, poznávání obilí a výrobků z nich nebo výroky ze slavných filmů o mlýnech. A protože mlynář musel umět provádět opravy na mlýně, na manuálně zručné čeká také výrobní dílnička.
Jako ukázku z kovářských objektů v Těšanech a na Šlakhamru předvedou svoji práci kováři a děti se dozvědí něco o této profesi, vyzkouší si poznávat kovářské nářadí. Stará huť u Adamova nás inspirovala k poznávání přírody Moravského krasu. Rozsáhlý soubor aktivit s vojenskou tematikou pochází z Areálu československého opevnění v Šatově.
Čekají vás zbraně, vojenské ležení, polní kuchyně, ale také sportovní dráha.  Kromě vlastních objektů představíme také sbírky automobilů a prostředků městské hromadné dopravy či dlouhodobou spolupráci s Hasičským záchranným sborem JMK.


Vyhledat muzeum


Aktuality

ROBOT2020

08. 12. 2020 - 01. 08. 2021
Technické muzeum v Brně

ROBOT2020 – pod tímto názvem připravilo Technické muzeum v Brně výstavní projekt k 100. výročí prvního vydání dramatu Karla Čapka R. U. R. (Rossum’s Universal Robots), kdy poprvé „zaznělo“ slovo robot, které následně zdomácnělo na celém světě. Sedm prohlídkových tras představí návštěvníkům všech věkových kategorií celkem 100 mikrotémat, robotů a interaktivních exponátů včetně výletů do historie, filmové, výtvarné i literární fantazie. Muzeum se sice soustředí na průmyslovou robotiku, kterou zastupují vybrané komerční firmy jako např. ABB, CLOOS, KUKA, Universal Robots…, ale také představuje ikonické robotické vynálezy světových firem a prototypy robotických systémů z tvůrčích dílen dvou ústavů Vysokého učení technického v Brně. „Pojem robot je také představený v kulturním kontextu jako součást literatury, filmu, výtvarného umění včetně komiksu a sci-fi,“ říká autorka a manažerka projektu Klára Šikulová. Pro dětského návštěvníka a školní skupiny vytvořili pracovníci edukačního oddělení Technického muzea v Brně zábavné interaktivní programy a od poloviny června se v předem daných časech konají komentované prohlídky výstavy. Zájemci si tak mohou výstavu projít s průvodcem a jeho robotickým pomocníkem jménem T1MB00. Robot T1MB00 provede návštěvníky výstavou zábavnou, odhlehčenou formou a během celé komentované prohlídky jim pokládá troufalé otázky. Za správné odpovědi ty nejpozornější návštěvníky odmění v závěru pamětní mincí, která byla vyrobena speciálně pro výstavu ROBOT2020. Komentované prohlídky jsou určené pro širokou veřejnost a jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Rozpis časů prohlídek a více informací najdete na stránce: Komentované prohlídky výstavy ROBOT2020.                  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.