Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dětský den v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum v Brně

15. 06. 2019

Lidské zdraví je to nejcennější, co máme. Umíme si ho ale náležitě vážit? Víme o svém těle, jak funguje? Dokážeme člověku v nouzi poskytnout pomoc? Těmto otázkám je třeba věnovat se už od dětství.

Právě proto se letošní Dětský den v Technickém muzeu v Brně věnuje zdravotnictví a nese podtitul „Aby první pomoc nebyla poslední“. Pod dohledem zkušených záchranářů ZZS JMK se vy i vaše děti naučíte, co je třeba v situaci ohrožení zdraví nebo života udělat, dozvíte se také, co je to AED a v komentované ukázce v 11 a 15 h si tento přístroj předvedeme. Hasiči vás zase naučí, jak předcházet požárům nebo jak správně v nouzi nahlásit svou polohu. S aktivitami se zúčastní i Policie ČR. Řeč bude i o Integrovaném záchranném systému, v němž se tyto složky potkávají a doplňují.

A pokud máte doma nemocného nebo zraněného medvídka nebo panenku, vezměte je s sebou. Tým Medvídkovy nemocnice jim určitě pomůže! Nahlédnete i do moderní sanitky a můžete ji porovnat se starými vozy ze sbírek Technického muzea v Brně. Dále na vás čekají hravá stanoviště pro děti, praktické laboratoře, dílničky a mnoho dalšího.


 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.