Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dětský den v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum v Brně

10. 06. 2017

Letošní Dětský den nese podtitul „Aby první pomoc nebyla poslední“. Bude probíhat formou stanovišť se zábavnými úkoly se zdravotnickou tematikou. Část akce bude věnována vynálezům ve zdravotnictví a také historii.

Během Dětského dne si připomeneme důležité vynálezy ve zdravotnictví, seznámíme se se slavnými osobnostmi, naučíme se poskytovat první pomoc a volat záchranné složky, procvičíme znalosti anatomie, nahlédneme do lékárny a laboratoře, vyzkoušíme termokameru, seznámíme se s prevencí úrazů či škodlivostí návykových látek, uhasíme „hořící domeček“.

Vojáci z prusko-rakouského konfliktu 1866 vás poučí o vzniku Červeného kříže, vojenský lékař z první světové války vás odborně prohlédne, socialistická armáda bude doplněna o sbírkové předměty Technického muzea v Brně – historické sanitky či nákladní automobil Praga V3S  se zdravotnickou úpravou.

Stanoviště jsou pojata zábavně naučnou formou a přizpůsobena různým věkovým kategoriím dětí. Procvičují znalosti a dovednosti, ale také motoriku nebo kondici. Kromě stanovišť, kde budou děti získávat razítka, jsou připraveny také dílničky, kde si něco vyrobí nebo vyzkouší. Na všechny soutěžící čeká na závěr drobná odměna.

Stanoviště budou fungovat po celou dobu akce od 10 do 17.45, doporučujeme vymezit si dostatečné množství času (min. 1 hodinu), v odpoledních hodinách proběhne v prostoru za muzeem praktická ukázka toho, jak postupovat při dopravní nehodě.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.