Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Doba (před)covidová – jak lidstvo bojovalo s epidemiemi

Technické muzeum v Brně

15. 03. 2022 - 15. 05. 2022

Technické muzeum v Brně představuje komorní výstavu s názvem Doba (před)covidová, která rezonuje se současným tématem šíření virového onemocnění SARS-CoV-2.

Doba (před)covidová je název studentského výstavního projektu, který vznikl během akademického roku 2020/2021 na Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Projekt je zaměřený nejen na onemocnění, které v posledních více než dvou letech výrazně ovlivňuje běžný život společnosti na celém světě, ale i na další epidemie v historii lidstva, jako byl mor, tyfus, cholera, tuberkolóza či pravé neštovice.

Jako průvodce studentského projektu si vybrali tvůrci výstavy významného českého epidemiologa profesora Karla Rašku, který významným způsobem pomohl vymýtit jednu z nejnebezpečnějších chorob – pravé neštovice. Samotná komorní výstava je zaměřená na dějiny vybraných epidemií, které se dotkly území střední Evropy.

Vlastní informační panely jsou navíc doplněny exponáty týkajícími se zdravotnictví a epidemií ze sbírek Technického muzea v Brně a Zdravotnického muzea Národní lékařské knihovny v Praze.

Výstava svou formou a zpracováním je určena především pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. Technické muzeum v Brně připravilo k výstavě interaktivní koutek, v němž se mohou návštěvníci prostřednictvím aktivit seznámit s osobnostmi, které dláždily složitou cestu medicíny, a připomenout si původce jednotlivých nemocí.

Informace o výstavě naleznete na www.tmbrno.cz/akce/doba-predcovidova/Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.