Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Horizonty mlhy – výstava fotografií Ireny Armutidisové

Technické muzeum v Brně

21. 03. 2016 - 04. 09. 2016

Pod názvem Horizonty mlhy výstava představuje 25 fotografií krajiny, které spíše než čistou realitu zachycují dojem vyvstávající z daného místa a času. Tím se pro některé diváky zprvu fádní krajina může proměnit v silně působící scenérii.

Novou uměleckou práci známé fotografky Ireny Armutidisové, která působí v Brně, otevřel profesor Jiří Kroupa za přítomnosti autorky na vernisáži v pondělí 21. března 2016 v Technickém muzeu v Brně.

„Fotografie krajin v mlze jsou totiž skutečně fotografickými obrazy,“ říká o cyklu Horizonty mlhy profesor Jiří Kroupa, „nikoli třeba dokumentárními momentkami náhodně volenými na cestách. Nejsou však ani vědeckým zobrazením nejrůznějších typů přírodního úkazu, který by mohl být objektivně analyzován. Jejich prvotním účelem je mnohem spíše umožnit divákovi vizuálně prožít něco, co sám již dlouho neviděl, ale co se stalo viditelným fotografce v krajině. Převést viditelné do vizuálního znamená čekat a volit určitý časový okamžik ke stisknutí spouště a později znovu a znovu vybírat z řady fotografických obrazů ten jeden pravý, který je nakonec představen svému divákovi.“

V posledních letech je právě krajina nejpodstatnějším námětem Ireny Armutidisové. Autorka se kromě vlastní fotografické a pedagogické práce aktivně podílí na dění v soudobé fotografii. Její práce jsou zastoupeny jak v českých veřejných a soukromých sbírkách, tak v zahraničních galeriích.

Výstava bude v Technickém muzeu v Brně přístupná do 4. září 2016.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.