Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Hravě a zdravě o bydlení – interaktivní výstava

Technické muzeum v Brně

02. 02. 2016 - 26. 02. 2016

Interaktivní výstava o zdravém bydlení, na které se děti i dospělí dozvědí, jak se staví energeticky šetrný dům, proč je tak důležitý jeho tvar, nebo jak se dá větrat od rána do večera, aniž by z domu utíkalo teplo?

Centrum pasivního domu se rozhodlo ukázat české veřejnosti, že energeticky šetrné domy nejsou nikterak složité, ba naopak – jejich základní principy jsou tak prosté, že na ně přijdou i malé děti. Stačí jim jen ukázat cestu, na jejímž konci objeví řešení. Dětské experimentárium „Bydleme zdravě – půjde to hravě“ se skládá z 11 stanovišť a návštěvníci se zde zabaví na 1 až 2 hodiny. Jednotlivými stanovišti dokážou samy procházet děti ve věku od 9 let. Koho nebaví číst krátká vysvětlení na stanovištích, může si pustit vtipný komentář prostřednictvím QR kódu, který je umístěn na každém vzdělávacím panelu. Výstava je putovní a v ČR ji už vidělo 270 tisíc lidí.

Výstava „Bydleme zdravě – půjde to hravě“ je zaměřena také na školní kolektivy. Má za cíl ukázat především školákům ze 4. – 6. tříd základních škol a také jejich rodičům a učitelům, jak fungují energeticky šetrné domy a proč jsou ohleduplné k lidskému zdraví i přírodě. Experimentárium je založeno na touze dětí i dospělých zkoumat, hledat a hrát si – každé stanoviště proto interaktivní formou přistupuje k vysvětlení každého principu. Třídy, které se na vzdělávací program přihlásí, provedou dva animátoři. Školy a třídy je možné přihlašovat u Kateřiny Tydlačkové, na telefonu 777 479 141 nebo e-mailu katerina.tydlackova@pasivnidomy.cz. Vzdělávacím programem již prošlo více jak 3 000 dětí ze 150 tříd.

Více informací na webové stránce muzea: http://technicalmuseum.cz/vystavy/bydleme-zdrave-pujde-to-hrave

Bydleme zdravě – interaktivní vzdělávací výstava/program


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.