Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Industriální Brno známé i neznámé

Technické muzeum v Brně

09. 02. 2016 - 27. 02. 2016

Cyklus akcí o historii města - přednášky, exkurze, setkání pro seniory, aktivity pro děti.

Pracovníci Technického muzea v Brně k výstavě Mapa příběhů – Technické dědictví Moravy a Slezska připravili doprovodný program. Pod názvem Industriální Brno začíná v únoru a pokračuje až do dubna. Cyklus přednášek a exkurzí je určený dospělým, ale organizátoři samozřejmě nezapomínají ani na děti. Cyklus provede od počátků industrializace Brna přes období prosperity, krizové etapy až do novodobých dějin. Témata jsou různá – pivovarnictví, vlnařství a textilie, hornictví, hutnictví, potravinářství, energetika atp.

Program na únor:

9. 2. v 15.00 – přednáška Brno – Centrum vlnařské výroby Rakouska-Uherska i Československa s PhDr. Petrou Mertovou, Ph. D. Přednáška bude spojená s prohlídkou výstavy Mapa příběhů, listováním textilními vzorníky a diskuzí nad šálkem kávy. Účast je zdarma. TMB doporučuje registraci na tel. 541 421 428 nebo na e-mailu senklub@tmbrno.cz.

11. 2  v 16.30 – přednáška Počátky vlnařského průmyslu v Brně s Doc. PhDr. Bohumírem Smutným Dr. z Moravského zemského archivu v Brně. Uskuteční se ve velkém přednáškovém sále TMB, vstup je zdarma.

25. 2. v 16. 30 – přednáška Ohlédnutí za novodobou historií Brna (s důrazem na industrializaci města v 19. a 20. století) s Doc. PhDr. Františkem Čapkou, CSc. z Katedry Historie Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vstup  je zdarma. Přednáška se uskuteční ve velkém přednáškovém sále TMB.

27. 2. v 10.00 – exkurze Cesty piva v Brně s  Mgr, Petrem Holubem z Muzea města Brna. Sraz v 10.00 hod na Malinovského náměstí. Délka trasy se odhaduje na 120 min. V případě nepříznivého počasí bude trasa přizpůsobena aktuální situaci. Kapacita exkurze je omezená na 25 osob. Přihlášky na exkurzi telefonicky na číslech 541 421 418, 724 756 550 nebo mailem: valentova@tmbrno.cz.

O akcích v následujících měsících budeme informovat.

Textilní stroje z počátku 20. stol.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.